Amerykanki kombinują, jak zaoszczędzić na dziecku. Oto ich triki

Kryzys nikogo nie oszczędza, a tym bardziej rodziców. W końcu pieluchy, chusteczki nawilżające i proszki do prania bez przerwy są potrzebne i pochłaniają majątek. Dlatego amerykańskie mamy wymyśliły, jak załatwić sobie produkty dziecięce prawie za darmo.

Macierzyństwo to okres wielkich wzruszeń, radości, ale i... wydatków. Jednak dzięki radom, które proponują czytelniczki serwisu iVillage.com, zapewnisz dziecku wszystko co mu jest potrzebne, a przy okazji zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

1. Magazynuj pieluchy

Najlepiej rób zapasy pieluch zanim dziecko przyjdzie na świat. Możesz np. kupować paczkę pieluch co dwa tygodnie, w rosnących rozmiarach.

2. Kupuj talony upominkowe

Kupuj kupony upominkowe. To alternatywa dla rodziców, którzy nie chcą magazynować pieluch i innych produktów dziecięcych zanim maleństwo przyjdzie na świat. Zawsze kiedy idziesz na zakupy, kup taki talon, wykorzystasz go potem, żeby kupić np. pieluchy w odpowiednim rozmiarze.

3. Zamawiaj darmowe próbki

Zapisz się do testowania produktów dla dzieci. Kontakt znajdziesz na stronie internetowej firmy, która Cię interesuje. Namów znajomych, sąsiadów i członków rodziny, żeby zrobili to samo i podali Twój adres. W ten sposób wszystkie próbki trafią do Ciebie.

4. Bierz udział w wymianie rzeczy

Zamiast biec do sklepu, bo Twoje dziecko wyrasta z ubrań, zapisz się do serwisu, w którym mamy wymieniają się różnymi rzeczami - eDziecko.pl poleca Giełdę Mamy .

5. Jak najdłużej karm piersią

Mleko mamy to najzdrowszy i... najtańszy pokarm dla Twojego dziecka.

6. Myśl kreatywnie

Nie zatrudniaj dekoratora wnętrz do zaprojektowania pokoju dziecięcego! Zrobicie to lepiej z partnerem np. malując na ścianie kolorowe zakrętasy albo zwierzątka. To może być naprawdę fajna zabawa.

7. Pieluchy własnego projektu

Jeśli wolisz pieluchy wielorazowe, zajrzyj do najbliższego second handu. Tam znajdziesz wiele T-shirtów, wykonanych ze 100-procentowej bawełny. Uformuuj z nich pieluszkę: najlepiej wyciąć rękawki, a następnie wyciąć kształty majteczek. I nie musisz ich obszywać. W ten sposób otrzymasz wygodne, praktyczne i tanie pieluszki.

8. Masz refleksje na temat szamponu dziecięcego? Podziel się nimi z producentem

Napisz to firm, które produkują np. pieluchy czy chusteczki dla niemowląt (ich nigdy dość w domu) i podziel się z nimi uwagami na temat ich produktów. W zamian dostaniesz zniżkowe kupony albo darmowe produkty.

9. Zrób sobie sama.... proszek do prania

Proszek czy płyn do prania, to kolejne produkty, których nigdy dość w domu, gdy pojawia się dziecko. Zamiast wydawać górę pieniędzy na markowe detergenty, sama zrób sobie proszek, to proste! Nie wierzysz? Na tej stronie znajdziesz przepisy na domowe środki czyszczące.

10. Pożegnaj się ze słoiczkami dla niemowląt

Jeśli chcesz zaoszczędzić, lepiej zrezygnuj z gotowych posiłków dla niemowląt. Ragout i inne wykwintne dania zamknięte w małym słoiczku pochłaniają naprawdę sporą część domowego budżetu. Gotowanie dla dziecka nie jest wcale tak trudne, jak myślisz, wystarczy mieć mikser i kilka przepisów - znajdziesz je w bazie przepisów eDziecko.pl . Następnie danie mrozisz i masz zapas na kilka dni.

Więcej o: