Ubrania będą szybko schły, nawet przy skręconym grzejniku. Sposób tej matki zawsze działa

Jesień i zima to trudny okres z wielu powodów. Dla części rodzin jednym z nich jest problem z wysuszeniem prania, szczególnie gdy nie można go rozwiesić na zewnątrz ani włączyć grzejników. Jednak i na to są sposoby. Jakie? Oto sprawdzone patenty od matek.

Wydawałoby się, że suszenie prania to żadna filozofia. Ot, rozwiesić na zewnątrz na sznurku lub położyć na grzejniku i gotowe. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Padający deszcz czy śnieg skutecznie uniemożliwia suszenie ubrań na zewnątrz, a w domu czy mieszkaniu nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca i ciepła, by rozwiesić tam mokre pranie. Co można wówczas zrobić? Między innymi kupić elektryczną suszarkę (bębnową lub sznurkową), ale nie tylko. Jest też kilka innych, tańszych i prostszych patentów.

Zobacz wideo Za dużo prania na za małą suszarkę? Mamy na to patent!

Szybkie i tanie suszenie prania w domu. Mamy mają skuteczne patenty

Sporo ciekawych sposobów na szybsze suszenie prania podpowiedziały mamy z forum Mumsnet.pl. Jakie to metody? Przede wszystkim można odwirować ubrania w pralce drugi (a nawet i trzeci) raz, aby usunąć z niego jak najwięcej wody i co za tym idzie, przyspieszyć wyschnięcie. 

Poza tym warto pokusić się o umieszczenie wypranej odzieży jak najwyżej, bo ciepłe powietrze unosi się do góry. Mogą w tym pomóc specjalne suszarki sufitowe, które nie są przesadnie drogie, a do tego nie zajmują wiele miejsca, co jest istotne zwłaszcza w małych mieszkaniach. Poza tym warto też przemieszczać suszarkę i stawiać tam, gdzie akurat jest najcieplej, np. bo świeci słońce, co też przyspieszy schnięcie prania. 

Jak przyspieszyć schnięcie prania? Pamiętaj o parze wodnej

Wszystkie powyższe sposoby przyspieszenia suszenia prania są skuteczne, ale trzeba przy tym pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. A ściślej rzecz biorąc, o tym, co stanie się z wodą, która odparuje. Dlatego warto zaopatrzyć się też w osuszacz powietrza (niektóre mają nawet specjalny tryb do suszenia ubrań), który zapobiegnie zawilgoceniu mieszkania. 

Poza tym warto też dobrze przemyśleć zakup ubrań. Niektóre tkaniny (np. bawełna i wełna) mocniej nasiąkają wodą i dłużej schną, a inne wychodzą z pralki niemal suche (np. poliester). Jeśli nie lubisz sztucznych materiałów, zapatrz się w cienką, bawełnianą bieliznę, którą założysz pod spód i jednocześnie w miarę szybko wysuszysz. I jeszcze jedno - staraj się prać odzież dopiero wtedy, gdy naprawdę tego wymaga, a nie po każdym założeniu. 

Więcej o: