To hiszpańskie imię nadali córce Marina i Wojciech Szczęsny. Oznacza "świętą"

Marina i Wojciech Szczęsny nadali swojej córce wyjątkowe imię o zagranicznym brzmieniu, które w Polsce jest bardzo rzadkie. Jego znaczenie, może mieć jednak niezwykle sentymentalny wydźwięk. Ma także wyjątkowe znaczenie.

Kilka dni temu media obiegła informacja, że Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny powitali na świecie swoje drugie dziecko. Para pokazała na Instagramie zdjęcie z porodówki i przy okazji dodała wzruszający wpis, w którym podziękowała zespołowi Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie za opiekę i dyskrecję. Szczęśni zdradzili także, jak nazwali swoją córkę. Dziewczynka otrzymała bardzo oryginalne i nietypowe imię - Noelia. 

Zobacz wideo Jakie są różnice w wychowaniu dzieci między Polską a Hiszpanią? "Dzieci mówią do nauczycieli po imieniu"

Imię córeczki Szczęsnych niesie wyjątkowe przesłanie. Oznacza "świętą"

Imię Noelia wywodzi się z języka hiszpańskiego, a jego najbardziej bezpośrednim tłumaczeniem jest "Boże Narodzenie". W krajach latynoskich jest to imię często nadawane dziewczynkom urodzonym w okresie świątecznym. Imię to oznacza "urodziny", a nieco inne teorie mówią - "urodzajna". Po raz pierwszy pojawiło się w okolicach XIX wieku - pierwsze wzmianki o nim pochodzą z Hiszpanii.

Noelia jest imieniem bardzo rzadko spotykanym w Polsce. Niektórzy uważają, że ma pewien związek z żeńskim odpowiednikiem imienia Noel, które pochodzi od starofrancuskiego "Noel", czasami również opisywane jako "Noll", co oznacza "Święta".

Imię Noelia jest pewnym przesłaniem rodzinnym?

Wśród opinii pojawia się także sugestia, że to łacińska forma imienia Natalia. Jak się okazje, w rodzinie Szczęsnych ma to szczególne znaczenie, ponieważ tak na imię miała tragicznie zmarła siostra Wojciecha Szczęsnego, której niestety nie zdążył poznać. Jako mała dziewczynka, zmarła na trzy lata przed narodzinami Wojciecha. Wówczas na niespełna 1,5 roczną dziewczynkę runął metalowy trzepak. Wskutek wypadku doznała licznych obrażeń. Mama Wojciecha Szczęsnego dopiero po latach opowiedziała o trudnym czasie, z jakim mierzyła się cała rodzina. 

Znaczenie imienia Noelia

Osoby, które noszą imię Noelia łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Wielu rodziców uważa, że nadając to imię swoim córkom, przyciągają do nich radość i nadzieję związaną z nowym, pięknym początkiem. Noelia to imię, które emanuje ciepłem, empatią i pozytywną aurą, czyniąc je idealnym wyborem dla dziewczynek urodzonych w okresie Bożego Narodzenia lub dla tych, którym rodzice życzą życia pełnego radości i optymizmu. Jest to imię pełne ciepła, radości oraz duchowości, która jednocześnie mocno związana jest z tradycją. Noelie są lojalne, bardzo przyjazne i mają duszę wrażliwą na piękno. Kiedy mogą pomóc, nigdy nie odmawiają. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.