Matura 2024. Zaraz wyniki, a uczniowie w stresie. "Popłaczę się. Nie jestem gotowa"

Godzina zero wybije lada moment. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że o godzinie 8:30 w dniu 9 lipca 2024 roku zostaną podane wyniki tegorocznych matur. Biorąc pod uwagę fakt, że tego dnia wszyscy maturzyści będą chcieli sprawdzić swoje wyniki, serwery mogą być przeciążone, co z pewnością może powodować niepokój i stres. Jakie nastroje panują przed ogłoszeniem wyników?

Stres, niepewność, obawa, niepokój, a może bardzo spokojne podejście do wyników? Okazuje się, że wielu maturzystów, którzy czekają na wyniki swojego egzaminu, nie jest zbyt dużymi optymistami. Nie mają wątpliwości co do zdania matury, a bardziej jej wyniku. To może okazać się decydujące przy wyborze studiów i rekrutacji na wybrany kierunek.

Zobacz wideo Margaret o maturze. "Polski zdałam na 36 procent!"

Matura 2024. Oczekiwanie na wynik stresuje bardziej niż sam egzamin?

Matura 2024 to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu każdego ucznia. Jakie panują nastroje przed ogłoszeniem wyników? Niektórzy chcą mieć to już za sobą, uzyskując minimum, jedynie 30 procent, czyli wymagany do zdania próg punktowy, a inni chcą uzyskać, jak najwięcej punktów, aby zapewnić sobie miejsce na najlepszych uczelniach - zarówno w Polsce, jak i na za granicą.

Niemal 340 tysięcy tegorocznych maturzystów najważniejszy egzamin w swojej dotychczasowej edukacji ma już za sobą i oczekuje na wyniki matur 2024. W sieci panuje nerwowa atmosfera, która udziela się maturzystom. Wyniki pojawią się już za kilka godzin w systemie ZIU, jednak wiele osób już czeka na poprawkę. "Kiedy są poprawki z matmy, bo ja potrzebuje daty, bo i tak wiem, że na czerwono jutro będzie wynik" – napisała jedna z użytkowniczek portalu X. "Ja zapomniałam, że pisałam coś takiego jak matura, nie jestem gotowa, by jutro sprawdzić te wyniki. Przecież ja się popłacze i jakiejś depresji dostanę przy okazji" – dodała kolejna.

 "Albo będę płakać we wtorek ze szczęścia, albo z rozpaczy" – napisał tegoroczny maturzysta. "Nie wiem, czy chce odwlec czas do wyników, czy mieć już to za sobą" – dodał kolejny. 

Serwer padł? Warto uzbroić się w cierpliwość

O 8:30 mają zostać opublikowane wyniki tegorocznych matur 2024. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że o tej porze maturzyści z całej Polski będą chcieli sprawdzić swoje wyniki, serwery mogą być przeciążone. Oczywiście jest to dodatkowy powód do stresu, ale spokojnie i bez nerwów. Tu należy uzbroić się w cierpliwość, bo może to powodować opóźnienia w działaniu strony, jej całkowite zawieszenie się, albo wyświetlenie komunikatu 503 (Service Unavailable), jednak po chwili powinno udać się, zalogować.

Po odczekaniu kilku minut warto spróbować ponownie. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie można zalogować się do strony, świadectwo maturalne każdy absolwent będzie mógł odebrać w dniu ogłoszenia ogólnopolskich wyników matur w szkole, najprawdopodobniej w sekretariacie, wraz z aneksami i wynikami matur.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.