Łukasz Skorupski dał synowi imię włoskiego artysty. Od polskiej wersji różni je jedna litera

Łukasz Skorupski to jeden z członków reprezentacji Polski na tegorocznym Euro 2024. W ostatnim meczu biało-czerwonych zastąpił Wojciecha Szczęsnego. 33-letni piłkarz gra na co dzień we włoskim klubie Bologna FC. Podczas pobytu we Włoszech poznał swoją żonę - prawdziwą włoską piękność. To z nią ma uroczego synka, dla którego wybrał dość oryginalne imię.

Wojciecha Szczęsnego w bramce zastąpi dziś najprawdopodobniej Łukasz Skorupski. 33-letni piłkarz, o którym wiadomo niewiele. Na co dzień gra on we włoskim klubie i to właśnie z Włochami związał się na stałe. Tam poznał żonę - Matilde Rossi, z którą doczekał się uroczego synka. Jakie imię dla niego para wybrała? To Leonardo. Czyżby inspiracją był włoski artysta, da Vinci? Od polskiej wersji różni je jedna, ostatnia litera.

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Leonard, czyli po włosku Leonardo

Syn Łukasza Skorupskiego, bramkarza i członka reprezentacji Polski urodził się we Włoszech, zatem nic dziwnego, że otrzymał on prawdziwie włoskie imię. Przyszedł na świat w maju 2018 roku. Chłopiec w chwili narodzin stał się oczkiem w głowie mamy i taty. "Wybacz mi, jeśli nie jestem idealna, ale robię dla ciebie wszystko, co mogę" - pisała na Instagramie dumna mama, gdy jej potomek świętował piąte urodziny.

 
 

Małżonkowie od czasu do czasu pokazują w sieci zdjęcia ze swoją pociechą, pokazując kulisy swojego prywatnego życia.

 

Imię dla chłopca

Jednak co wiemy o samym imieniu? Leonardo, czyli nasz polski Leonard to imię, które powstało z dwóch germańskich słów Leon (tłum. lew) oraz hard (tłum. silny, mocny). Do jego rozsławienia najbardziej przyczynił się włoski uczony i artysta renesansowy Leonardo da Vinci. Czy to właśnie po nim imię nosi syn Skorupskiego?

 

Natomiast jeśli chodzi o nasze ziemie, imię również znane jest od dawna, a pojawiło się już ono w epoce średniowiecza, co znajduje potwierdzenie w źródłach, głównie kościelnych. Najwcześniejsze z nich pochodzi z XIII w. Imię to występowało wówczas w formach, takich jak: Leonhard, Lenert, Lenhard, Lenard.

To uparty i ambitny chłopiec. Kiedy świętuje?

Imię Leonard doczekało się wielu popularnych i jakże uroczych zdrobnień. Wśród nich są spieszczenia, takie jak: Leo, Loniek, Loni, Leon, Leonek. Lenek, Leoś, Lolek, Loluś, Leonardek. Jednak jedną z ważniejszych kwestii jest tu również charakter osoby noszącej to imię. Wielu jest zdania, że Leonard (włoski Leonardo) to uparty, ale bardzo ambitny chłopiec, potem mężczyzna, który przez życie idzie niczym burza.

Imię Leonard pojawia się w kalendarzu dość często. Możliwe daty imienin to: 27 lutego, 4 marca, 30 marca, 6 września, 26 września, 27 września, 15 października, 6 listopada, 26 listopada, 27 listopada.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.