Uczeń otrzymał średnią 6,0. Tak szedł po odbiór świadectwa. "Ciężka praca się opłaca"

Młody, wolny, uśmiechnięty i uzdolniony. Może też poszczycić się wysokimi osiągnięcami w nauce. To absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, o którym zrobiło się głośno za sprawą niebywałego sukcesu. "Najlepszy" - podpisano nagranie na TikToku, na którym widać, jak uczeń odbiera świadectwo i nagrody.

W starachowickim zespole szkół nie brakuje uczniów, którzy osiągają sukcesy na polu artystycznym i naukowym. Tym razem placówka poinformowała na TikToku o wyczynie Radka, swojego absolwenta. Nastolatek uzyskał w roku szkolnym 2023/2024 imponującą średnią ocen - 6,0. Rada pedagogiczna cieszy się, że są jeszcze uczniowie, którym naprawdę zależy na nauce.

Zobacz wideo Uczniowie o religii w szkołach. "To kompletna pomyłka" [SONDA]

Ma średnią 6,0. Nauka nie jest jego jedyną pasją

Przedstawiciele placówki piszą, że Radek ma już zapewnioną pracę w firmie, w której odbywał praktyki. Oprócz tego od września zaczyna naukę w Branżowej Szkole II Stopnia, gdzie będzie mógł zdobyć tytuł technika oraz zdać maturę, a później, jeśli tylko będzie chciał, iść na studia

Najlepszy absolwent

- czytamy pod nagraniem, na którym widzimy, jak uczeń dumnie pokazuje swoje świadectwo z czerwonym paskiem. Jak informuje szkoła, takie wyniki w nauce to u nich rzadkość, dlatego nie boją się głośno mówić o sukcesie swojego ucznia. Chłopak w wolnych chwilach uprawia sport. Trenuje karate, jeździ konno, gra w siatkówkę i pływa. 

Biało-czerwony pasek na świadectwie. Co trzeba zrobić, aby go otrzymać?

Aby uczeń mógł skończyć rok szkolny z wyróżnieniem i otrzymać świadectwo z biało-czerwonym paskiem musi spełnić dwa warunki:

  • osiągnięcie średniej ocen równej bądź wyższej niż 4,75 - przy czym w tym roku szkolnym wlicza się do niej stopnień z religii i etyki, co jest ułatwieniem dla uczniów, od 1 września bowiem już nie będzie możliwe podniesienie sobie średniej za pomocą dobrych stopni z tych przedmiotów,
  • wzorowa lub bardzo dobra ocena zachowania - o ocenie ze sprawowania często zapominają uczniowie, a jest ona istotnym wymogiem, bez którego nie da się otrzymać świadectwa z wyróżnieniem, nawet mając same szóstki ze wszystkich przedmiotów.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.