Znajdź ukrytą liczbę na obrazku. Ten prosty test pokaże, czy masz jeszcze umysł jak u nastolatka

Lubicie iluzje optyczne i macie wyćwiczony umysł? Jeśli tak, to mamy coś w sam raz dla was. Wypatrzeć liczbę na tym obrazku potrafią jedynie ci, którzy myślą jak nastolatki. Czy zaliczacie się do tej garstki? Sprawdźcie się.

Mózg można ćwiczyć na różne sposoby - czytając książki, rozwiązując zagadki, łamigłówki logiczne czy choćby poprzez zabawę iluzjami optycznymi. Te ostatnie są szczególnie ciekawe, bo niekiedy wynik bywa zależny od wieku patrzącego. Tak jest i w tym przypadku. Liczbę na tym, wydawałoby się jednolitym tle, zobaczą głównie dzieci i młodzież. A wy? Przetestujcie spostrzegawczość.

Zobacz wideo Sprawdzamy, co dzieci wiedzą o pracy. "Wypłata? To jest nagroda"

Jaka liczba jest ukryta na obrazku? To, czy możecie ją odczytać, zależy od wieku umysłu

Ten obrazek wydaje się tylko zwykłym, fioletowym prostokątem, ale to tylko złudzenie. W rzeczywistości znajduje się na nim trzycyfrowa liczba. Jaka konkretnie?

Jaka liczba znajduje się na obrazku?Jaka liczba znajduje się na obrazku? Fot. Gazeta.pl

Jak już wspomnieliśmy powyżej, mogą ją dojrzeć głównie dzieci i młodzież, ale także dorosłe osoby, które potrafią myśleć tak, jak nastolatkowie. Zaliczacie się do nich? A może jednak niekoniecznie? Popatrzcie na obrazek i spróbujcie wypatrzeć na nim ukrytą liczbę. Co to za liczba? Jeśli chcecie się upewnić, że dobrze rozwiązaliście zadanie bądź szukacie poprawnej odpowiedzi, to zajrzyjcie do drugiej części tekstu. 

Jaka liczba jest ukryta na obrazku? Oto odpowiedź do zadania z iluzją optyczna

Jaka liczba jest ukryta na tym fioletowym tle? Jest to liczba 361. Zauważyliście ją? Jeśli tak, to brawo, macie naprawdę młode umysły i jesteście bardzo spostrzegawczy. A jeśli jednak nie, to wytłumaczenie może być dwojakie - albo macie problem ze spostrzegawczością, albo odmianę daltonizmu, która utrudnia (albo całkiem uniemożliwia) rozróżnienie barw, w tym przypadku odcieni fioletowego i niebieskiego. Wówczas wyłapanie ledwie widocznych liczb na obrazku może być niezwykle trudne, o ile nie całkowicie niemożliwa. Oczywiście daltonizm (zwany też ślepotą barw) nie jest związany z wiekiem, a z genami, choć nie zawsze. Może bowiem być spowodowana też uszkodzeniem wzroku, bądź niepożądanym działaniem leków lub związków chemicznych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.