Córka Kamila Grosickiego ma greckie imię. W Polsce jest szalenie popularne

O ile każdy fan piłki nożnej zna osiągnięcia sportowe Kamila Grosickiego, mało kto słyszał o jego życiu prywatnym. Jak się okazuje, sportowiec jest szczęśliwym ojcem nastoletniej córki, której wraz z małżonką dał wyjątkowe imię. W 2023 roku imię to nadano 4461 razy.

Kamil Grosicki od lat jest jednym z filarów polskiej reprezentacji. 36-latek postanowił zakończyć swoją karierę w drużynie narodowej. Podczas poniedziałkowego treningu, przed ostatnim meczem z Francją, przekazał, że czas na zmiany.

Choć o prywatnym życiu "Grosika" wiemy niezbyt wiele, z medialnych doniesień wiadomo, że sportowiec jest spełnionym mężem i ojcem. Para wychowuje wspólnie syna Dominiki Grosickiej z wcześniejszego związku, a także wspólną córkę, która jest już nastolatką. Sportowiec wraz z małżonką wybrał dla córki imię, które pnie się w górę w rankingach popularności. 

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

To imię tłumaczy się jako "dobra matka", "pani" lub "przybrana matka"

Maja to imię wywodzące się z czasów starożytnej Grecji i Rzymu, wywodzące się od imienia nimfy, matki Hermesa lub od rzymskiej bogini przyrody, której imieniem nazwano miesiąc maj. W wielu źródłach czytamy, że ma bogate korzenie i wielowiekową tradycję. Wiąże się je z określeniami "dobra matka" i "dama". Niektórzy sugerują, że imię Maja powstało od jednego ze zdrobnień Marii. Jednocześnie w mitologii greckiej Maja była boginią przyrody i matką Hermesa, a w rzymskiej Merkurego. W Polsce imię to noszą obecnie 39 143 osoby (w 2001 r. - 15 829).

"Maja była grecką boginią przyrody oraz matką Hermesa, a w mitologii rzymskiej - matką boga Merkurego. W języku nepalskim "maya" oznacza miłość, co dodaje imieniu Maja jeszcze większej uniwersalności" - czytamy na portalu o2.pl.

W numerologii szczęśliwą liczbą Mai jest 7. Osoby o tym imieniu cechują się romantyzmem, wiarą w cuda i duchowością. Są również wrażliwe i delikatne, a także mają dużą intuicję. Bywają uparte i zachowawcze

Znaczenie imienia Maja

Imię Maja jest zazwyczaj kojarzone z cechami jak piękno, delikatność i radość. Osoby noszące to imię często są postrzegane jako kreatywne, pełne energii i otwarte na nowe doświadczenia. Majowe dzieci często emanują pozytywnym podejściem do życia i są zafascynowane naturą.

Astrolodzy przypisują Majom wrażliwość i bogate życie duchowe. Zwykle w życiu są mało praktyczne, obcy im jest egoizm. Imię to najlepiej służy osobom urodzonym pod znakiem Ryb.

Maja obchodzi imieniny: 9 kwietnia, 1 maja i 12 września.  

Znane Polki noszący imię Maja

  • Maja Berezowska - polska malarka
  • Maya Angelou - amerykańska poetka
  • Maja Komorowska - polska aktorka
  • Majka Jeżowska - polska piosenkarka
  • Maja Ostaszewska - polska aktorka
  • Maja Hirsch - polska aktorka
  • Maja Sikorowska - polska piosenkarka
  • Maja Włoszczowska - polska kolarka górska
  • Maja Bohosiewicz - polska aktorka
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.