Natan nie opuścił żadnej lekcji. Od 9 lat. "Chorowałem w weekendy"

Natan Pietkiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej numer 1 w Olszynie, ukończył placówkę z wybitnym osiągnięciem. Przez 9 lat nauki nie opuścił ani jednej lekcji. Ze stu procentową frekwencją spędził w szkole aż 1600 dni. Jego zaangażowanie zostało nagrodzone przez lokalny samorząd.

Natan Pietkiewicz dokonał czegoś, co zdarza się naprawdę niewielu. "To jest ewenement, nie zdarzyło się w historii szkoły, bo sprawdziłam to, żeby był uczeń, który przez tak długi czas miał stuprocentową frekwencję. Uczeń rzeczywiście przez 9 lat obecności w szkole nie opuścił ani jednego dnia" - poinformowała Grażyna Petruch, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie, którą ukończył nastolatek, cytowana przez portal olszyna.pl.

Zobacz wideo Marcin Józefaciuk kiedyś był dyrektorem, dziś jest posłem. „Sejm nie różni się bardzo od szkoły"

Sukces ucznia. Przez 9 lat nie opuścił ani jednego dnia szkoły

Rodzice Natana w rozmowie z lokalnymi mediami przekazali, że chłopiec nigdy nie potrzebował wymówek, ponieważ zawsze lubił swoją szkołę. Nastolatek nigdy nie chodził na wagary i starał się dbać o zdrowie. Natan zdradził także receptę na stu procentową frekwencję:

Nie chorować, nie udawać po prostu tej choroby. Czasami chorowałem, na weekendy tylko. Ale to czasami.

Nie obyłoby się także bez wsparcia rodziców. Gdy rodzina pojechała na ślub i wesele w Niemczech, uszanowali szkolne obowiązki syna, nie przedłużali pobytu, tylko wracali w niedzielę, aby Natan mógł w poniedziałek stawić się w murach placówki. "Natan jest dodatkowo sztandarowym w szkole. I wtedy faktycznie wróciliśmy z tego wesela wcześniej, gdzie cała rodzina została" - wspomniała mama Natalia w rozmowie z TVP Lubań.

 

Postawa chłopca została doceniona przez szkołę i lokalne władze, który ufundowały mu nagrodę w wysokości 500 złotych.

Chłopiec jako siedmiolatek zaczął pierwszą klasę. "Były dwie możliwości"

Natan Pietkiewicz uczęszczał do szkoły przez 9 lat. To dlatego, że swoją edukację rozpoczął w wieku 6 lat. "Dzieci urodzone w 2009 r., tak jak Natan, były jednym rocznikiem, który w całości, w 2015 r. poszedł do szkół. Prawo i Sprawiedliwość, które objęło władzę w naszym kraju w 2015 r. , cofnęło obowiązek szkolny dla sześciolatków. Ministerstwo dało wówczas wolną rękę rodzicom wyżej wymienionych dzieci, które już rozpoczęły edukację. Były dwie możliwości, puścić dziecko dalej tj. do drugiej klasy lub zostawić jeszcze raz w pierwszej. W klasie Natana została większość i stąd przez 2 lata był pierwszakiem" - wyjaśniła mama Natana, Wioleta Pietkiewicz.

Natan zamierza kontynuować edukację w Lubańskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych na kierunku Technik Rachunkowości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.