Masz mózg dziecka? Jeśli potrafisz znaleźć w kilka sekund żabę, to wyróżniasz się na tle innych ludzi

Jak bardzo jesteś spostrzegawczy? I czy umiesz patrzeć na świat tak, jak robią to dzieci? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to powinieneś bez trudu zlokalizować na obrazku żabę. Potrafisz tego dokonać? Sprawdź się.

Mózg można ćwiczyć na różne sposoby - czytając książki, rozwiązując zagadki, łamigłówki logiczne czy choćby poprzez zabawę iluzjami optycznymi. Te ostatnie wymagają patrzenia na różne sposoby i pod różnym kątem, co jest naprawdę niezłą gimnastyką dla umysłu zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tak jak w przypadku tego obrazka z liśćmi lilii wodnej i ukrytej na nich żaby. Umiecie ją znaleźć? Przetestujcie swoją spostrzegawczość i nie zapomnijcie pokazać tego obrazka dzieciom. Możecie być zaskoczeni ich odpowiedzią.

Zobacz wideo Sprawdzamy, co dzieci wiedzą o pracy. "Wypłata? To jest nagroda"

Czy widzisz na obrazku ukrytą żabę? Ta sztuka uda się tylko nielicznym osobom

Pozornie ten obrazek nie jest niczym niezwykłym. Ot, zwyczajny obrazek jeziora pokrytego liśćmi lilii. Jednak wśród tej zieleni jest ukryta również zielona żaba. A gdzie konkretnie znajduje się płaz? Oto jest pytanie. A robi się jeszcze ciekawiej, gdy dołożymy limit czasowy w postaci zaledwie ośmiu sekund. Nastawcie stoper i spróbujcie znaleźć małą żabkę pośród zielonych liści.

Znajdź żabę na obrazkuZnajdź żabę na obrazku Fot. Gazeta.pl

Jako ciekawostkę dodamy, że lepiej pójdzie tym, którzy potrafią myśleć (i co za tym idzie, patrzeć) jak dzieci. Jeśli chcecie sprawdzić odpowiedź bądź upewnić się, że podaliście poprawną, to zajrzyjcie do drugiej części tekstu.

Czy widzisz na obrazku ukrytą żabę? Oto poprawna odpowiedź do łamigłówki obrazkowej

Gdzie jest ukryta na obrazku zielona żaba? A ściślej rzecz biorąc, jej łapka, bo tylko tyle można zobaczyć pomiędzy liśćmi? Małego płaza należy szukać w lewym dolnym rogu obrazka. Pomiędzy dwoma dużymi liśćmi widać zieloną, żabią nóżkę. Jej lokalizację zaznaczyliśmy białym okręgiem.

Odpowiedź do łamigłówki z żabąOdpowiedź do łamigłówki z żabą Fot. Gazeta.pl

I jak wypadliście? Daliście radę znaleźć żabę w osiem sekund? A może potrzebowaliście nieco więcej czasu? Liczymy, że mimo wszystko poradziliście sobie z tym zadaniem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.