Te imiona mają być najpopularniejszymi w 2025 roku. Polscy rodzice podążą za trendem?

Wybór imienia dla dziecka to bardzo ważna rzecz. Zatem nic dziwnego, że wielu przyszłych rodziców, śledzi rankingi popularnych imion. Często szukają inspiracji także wśród bohaterów ulubionych książek, seriali, a nawet aktorów, celebrytów czy popularnych influencerów. Okazuje się, że od kilku lat popularnym trendem jest wybór imienia tradycyjnego, staropolskiego i klasycznego. Czy w przyszłym roku ta moda nadal się utrzyma?

Najpopularniejsze imiona w 2025 roku to jeden z tematów, który żywo interesuje przyszłych rodziców. Godzinami zastanawiają się, czy wybrane przez nich imię będzie nadal modne i popularne. Sprawdzają rankingi, znaczenia, czytają o historii i korzeniach. Jednak okazuje się, że wiele także zależy od preferencji i upodobań, a nawet skojarzeń z dzieciństwa. Czy moda na imiona stare, te noszone przez nasze babcie i dziadków, nadal się utrzyma? A może w przyszłym roku nastąpi zwrot ku bardziej nowoczesnym i nietypowym imionom?

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Imiona, które nigdy się nie znudzą

Temat związany z imionami z pewnością interesuje wszystkich przyszłych rodziców, którzy zastanawiają się, jak nazwać swoje dziecko. To wszak bardzo istotna i ważna kwestia, która ma wpływ na całe życie malucha, zatem decyzja powinna zostać odpowiednio przemyślana.

Jedni wybierają dla swoich pociech imiona oryginalne i czasem nawet dość nietypowe. Inni stawiają na klasykę i tradycję. Wszyscy jednak zastanawiają się, jakie imiona będą modne w przyszłym roku? Tu zaskoczenia nie będzie – od kilku lat obecna jest moda na dawne imiona, które przed laty nosili nasi dziadkowie. Próżno szukać tam tych oryginalnych typu Mia, Anika, Leila, Natan, Brajan czy Salwador. Bo jeśli nie wiesz, na jakie imię się zdecydować – postaw na tradycję. Klasyka zawsze będzie na topie i nigdy się nie znudzi, chociaż na chwilę może ustąpić nowoczesności.

Najpopularniejsze imiona w 2025 roku – jakie będą na topie?

Imiona, które będą popularne w 2025 roku, nadal są zgodne z aktualnym trendem na te, które należą do grona tych klasycznych. Moda na oryginalne, zagraniczne imiona odeszła do lamusa, ustępując tym, o których możemy powiedzieć, że są tradycyjne, a nawet starodawne. Wszystko wskazuje na to, że w rankingach zabraknie Zuzanny i Jana, a rodzice skupią się bardziej na tych nieco bardziej związanych z polską tradycją i historią.

Zatem jakie imiona będą królowały w przyszłym roku? Nasze typy to:

 • Tadeusz,
 • Henryk,
 • Stanisław,
 • Nikodem,
 • Leon,
 • Franciszek.

Natomiast jeśli chodzi o imiona dla dziewczynek, to tu dużego zaskoczenia nie będzie. Nadal w modzie pozostanie Zosia i Hania, ale do tego grona dołącza jeszcze takie imiona jak:

 • Klara,
 • Lilianna,
 • Maria,
 • Małgorzata,
 • Laura.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.