Nie każdy jest w stanie rozszyfrować tę zagadkę. Pomocne będą specjalne umiejętności

Zagadki, łamigłówki, rebusy. Któż ich nie lubi? W ich rozwiązaniu z pewnością pomoże nie tylko sprawny umysł, ale i sokoli wzrok. Okazuje się, że nie każdy jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem, bo przedstawione złudzenie optyczne dość mocno w tym przeszkadza. Zatem czy jesteś w stanie rozszyfrować ukrytą na obrazku liczbę?

Ta iluzja optyczna przyciągnęła uwagę wielu internautów i wywołała prawdziwą burzę w sieci. Dlaczego? Z pozoru błahe pytanie okazuje się być znacznie trudniejsze. Jesteś ciekaw, na czym polega zadanie? Spójrz na obrazek i podaje ukrytą liczbę. Dla wielu będzie to niezwykle trudne do wykonania. Iluzja optyczna, którą posłużył się autor, skutecznie oszukuje mózg, podpowiadając zupełnie inne rozwiązanie. Tu trzeba się dobrze wytężyć wzrok, by poznać prawidłową odpowiedź.

Zobacz wideo O czym mogą świadczyć mroczki przed oczami? [NaZdrowie]

Zagadka, o którą wielu już się pokłóciło. Jaką liczbę widzisz?

Spójrz na ilustrację i podaj liczbę, którą widzisz. Jak podpowiedź dodajmy tu, że jest ona trzycyfrowa i to właśnie ta ostatnia cyfra wywołała prawdziwą burzę w komentarzach. Internauci wręcz pokłócili się o to, czy jest tam 1, 4, a może 7, bo i takie odpowiedzi się pojawiały. Kto zatem ma rację?

Posiadasz dobry wzrok i z daleka jesteś w stanie dojrzeć szczegóły, to bez problemów poradzisz sobie z zagadką, którą na portalu X opublikowała muzykolożka @thefigen. "Test oczu! Jaki numer widzisz?" - napisała w poście kobieta.

Na pierwszy rzut oka widać jedynie czerwone nakrapiane tło, przypominające koc, albo nawet dywan. Po wytężeniu wzroku okazuje się, że faktycznie jest tam ukryta liczba, składająca się z trzech cyfr. Odpowiedzi, które padały, wcale nie były do siebie podobne. 574, 420, 578, 573 czy 575 – to typy niektórych internautów, chociaż inni uważali, że to oszustwo, bo nie ma tam ukrytej żadnej liczby. Czy na pewno?

Odpowiedź może zaskoczyć. Co widzisz?

To złudzenie optyczne jest naprawdę trudne do rozszyfrowania. Tu trzeba mieć naprawdę dobry wzrok, by dostrzec odpowiedź. Także jeśli nie udało ci się znaleźć trzech cyfr, zerknij do odpowiedzi.

Pierwsze dwie cyfry to 5 i 7, a jaka będzie ostatnia?

Ostatnia cyfra zakamuflowana to jeden. Zatem poprawna odpowiedź brzmi: widzimy tam liczbę 571.

Uratujmy szkołę Kiry w Polsce. Tej w Ukrainie już nie ma

Gazeta.pl i Ukrayina.pl są partnerami medialnymi zbiórki Fundacji PCPM na przetrwanie Centrum Edukacji dla kilkuset dzieci uciekających przed wojną. Wesprzyj na pcpm.org.pl/szkola.

Czy lubisz rozwiązywać zagadki, rebusy i inne nietypowe zadania?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.