Ksiądz zorganizował konkurs dla uczniów. Nagroda? 1000 zł za piątkę z religii, ale ma wymagania

Ksiądz ogłosił konkurs dla uczniów. Za wysoką ocenę z religii można dostać 1000 zł. "Macie jeszcze chwilę, by poprawić oceny" - dodał i przedstawił szereg warunków.

Przybywa uczniów, którzy rezygnują z udziału w lekcjach religii, a ministra edukacji zapowiedziała już szereg zmian w kwestii nauczania tego przedmiotu. Od nowego roku szkolnego oceny z religii oraz etyki znikną ze świadectw i nie będą wliczały się do średniej. Ponadto liczba lekcji religii zostanie zredukowana z dwóch do jednej finansowanej z budżetu państwa. To jednak nie wszystko.

Ksiądz zorganizował konkurs dla uczniów

Od września zostanie wprowadzona możliwość łączenia grup uczniów uczestniczących w zajęciach z religii lub etyki. Celem takiego zabiegu jest usprawnienie organizacji zajęć, które nie będą mogły odbywać się pomiędzy innymi lekcjami (jedynie na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej). Tymczasem słynny duchowny z TikToka postanowił zachęcić uczniów, aby pochwalili się ocenami z tego przedmiotu, które ostatni raz będą wypisane na świadectwach. Ksiądz Sebastian Picur, którego profil obserwuje ponad 800 tys. osób organizował już różne konkursy. Dotychczas uczniowie mogli wygrać pluszowe breloczki. Tym razem kapłan postanowił jednak zaskoczyć ich naprawdę wysoką nagrodą.

Zobacz wideo Dlaczego rodzice zwlekają z zaprowadzeniem dziecka do lekarza?

1000 zł za dobrą ocenę z religii

W nowym filmiku ksiądz Sebastian Picur zapowiedział, że pilni uczniowie mogą liczyć na sporą sumkę. Wyjaśnił też zasady konkursu. "Jeśli masz 5 lub 6 z religii na świadectwie, możesz zgarnąć 1000 zł. Co zrobić, żeby wygrać tysiaka? Po pierwsze oznacz w komentarzu swoją najlepszą bestię z klasy i napisz, dlaczego warto mieć 6 lub 5 z religii na świadectwie. Po drugie, udostępnij ten filmik. Po trzecie zaobserwuje mnie na Instagramie, TikToku oraz YouTube" - ogłosił. Dodał, że komentarz, który dostanie najwięcej lajków wygrywa, a konkurs potrwa do końca roku szkolnego. Chociaż w momencie pisania tego artykułu od opublikowania filmiku minął zaledwie dzień, nagranie zyskało prawie 940 tys. osób. Niewątpliwie dzięki takiemu posunięciu ksiądz również będzie miał lepsze zasięgi. "Macie jeszcze chwilę, by poprawić oceny, więc powodzenia" - dodał. Nie jesteśmy jednak pewni czy wizja nagrody finansowej jest faktycznie najlepszym motywatorem do nauki.

Uratujmy szkołę Kiry w Polsce. Tej w Ukrainie już nie ma

Gazeta.pl i Ukrayina.pl są partnerami medialnymi zbiórki Fundacji PCPM na przetrwanie Centrum Edukacji dla kilkuset dzieci uciekających przed wojną. Wesprzyj na pcpm.org.pl/szkola.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.