Niedźwiedź wtargnął do domu matki z dzieckiem. Gdy demolował wnętrze, ukryli się w sypialni

Niedźwiedź niespodziewanie wszedł do domu rodziny w Rossland w Kolumbii Brytyjskiej. Niszczył niemal wszystko, co napotkał na swojej drodze. Szczególnie spodobała mu się kuchnia i stojąca tam lodówka. Przerażeni mieszkańcy ukryli się w domowej sypialni. Relacja z incydentu wywołuje gęsią skórkę.

Z pozoru normalny i spokojny dzień stał się dla rodziny prawdziwym piekłem. Nikt nie spodziewał się, że ich własny dom może stać się łatwym celem dla niedźwiedzia. Niebezpieczny incydent miał miejsce w Rossland w Kolumbii Brytyjskiej ok. 380 km na wschód od Vancouver. Właścicielka znajdującego się tam domu układała do snu swoją dziewięcioletnią córkę i jej najbliższą koleżankę. Nagle usłyszała podejrzany hałas. Szybko zorientowała się, że do jej domu wtargnęło duże zwierzę. 

Zobacz wideo

Niedźwiedź zdemolował dom. W środku była matka z dzieckiem

Kanadyjczycy rzadko zamykają na klucz swoje domy. Ten fakt wykorzystał niedźwiedź, który postanowił wejść do domu pewnej rodziny w poszukiwaniu jedzenia. W środku była matka, która akurat kładła do snu swoją córkę i jej przyjaciółkę. W pewnym momencie usłyszała niepokojący hałas. Nie spodziewała się jednak, że w jej domu grasuje tak duże zwierzę. Niedźwiedź nie potrafił samodzielnie opuścić budynku i w stresie zaczął niszczyć pomieszczenia, rozbijając meble i zrywając wykładziny podłogowe.

Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, a kiedy funkcjonariusze policji dotarli na miejsce i otworzyli drzwi wejściowe, niedźwiedź uciekł. "Kolumbia Brytyjska to kraina niedźwiedzi. Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz i gdzie spędzasz czas wolny, nawet na terenach miejskich będziesz blisko niedźwiedzi i miejsc, które zamieszkują" - informuje w mediach społecznościowych ministerstwo środowiska Kolumbii Brytyjskiej.

 

Niedźwiedzie to bystre zwierzęta. Wiedzą, gdzie szukać jedzenia

Co roku pojawia się mnóstwo historii mieszkańców, którym niedźwiedź zniszczył pojemniki na śmieci czy włamał się do ogrodu, niszcząc napotkane rośliny i przedmioty. Władze Kolumbii Brytyjskiej przypominają, że niedźwiedzie potrzebują dużo pokarmu, a więc, kiedy zorientują się, że jedzenie jest w pobliżu, atakują miejsca, w których są ludzie. Drapieżniki są na tyle sprytne, iż doskonale wiedzą, że w śmietnikach i spiżarniach zazwyczaj znajduje się sporo jedzenia.

Uratujmy szkołę Kiry w Polsce. Tej w Ukrainie już nie ma

Gazeta.pl i Ukrayina.pl są partnerami medialnymi zbiórki Fundacji PCPM na przetrwanie Centrum Edukacji dla kilkuset dzieci uciekających przed wojną. Wesprzyj na pcpm.org.pl/szkola.

Zobacz wideo Agnieszka Sienkiewicz adoptowała dzieci na odległość. "Co miesiąc przelewam im pieniądze"
Czy kanadyjskie służby powinny bardziej patrolować zagrożone tereny?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.