Dziecko indygo. Niewielu wie, że takie dzieci istnieją. "Mają szczególne umiejętności"

Wiele osób zainteresowanych duchowością wierzy w istnienie wyjątkowych jednostek, teoria ta często może być jedynie sposobem na uczynienie swojej pociechy wyjątkową. Mało tego, niektóre "szczególne cechy" mogą być objawami ADHD, które w obliczu istnienia opowieści o dzieciach indygo zostają zwyczajnie zlekceważone przez ich rodziców - czytamy na portalu antyradio.pl.

Po raz pierwszy dzieci indygo pojawiły się w latach 50. i 60., ale największa fala ich narodzin miała miejsce nieco później, bo w latach 70. XX wieku. Teoria o ich istnieniu najbardziej popularna była wśród hipisów oraz zwolenników filozofii New Age. Bardzo często dzieci indygo łączy się również z buddyzmem. To dzieci, które mają rodzić się na tym świecie ze specjalną misją i wyjątkowymi zdolnościami. 

Jak rozpoznać dzieci indygo?

Zdaniem niektórych dzieci indygo charakteryzują się specjalnymi cechami i umiejętnościami. Przede wszystkim odznaczają się wyjątkową intuicją i wrodzoną inteligencją. To także dzieci spokojne i pewne siebie. Na tle rówieśników wyróżniają się swoją kreatywnością i talentem muzycznym lub plastycznym. We wczesnych latach dzieci te są ogromnie wrażliwe, często płaczą, wzruszają się, mogą mieć problemy w przedszkolu lub szkole, ponieważ nie czują się zrozumiane przez rówieśników. Nie lubią się podporządkowywać jakimkolwiek regułom i zasadom, często robią coś wbrew nim, pokazując w ten sposób swój bunt.

Lekarze i naukowcy buntują się przeciwko tej teorii

Nancy Ann Tape to pomysłodawczyni określenia dziecka indygo. Kobieta uważa, że takie dziecko najlepiej poznać po aurze, jaką wokół siebie roztacza. Jest ona w kolorze indygo, ale nie każdy potrafi ją dostrzec. Ta koncepcja, choć dla niektórych prawdziwa, budzi wiele kontrowersji i sprzeciwu wśród lekarzy, naukowców i ekspertów. Ich zdaniem w wielu przypadkach nazywanie tak jakiegoś dziecka było dla niego szkodliwe i znacznie wpływało na postawienie odpowiedniej diagnozy, np. ADHD, spektrum autyzmu lub WWD (wysokowrażliwe dziecko). 

Zobacz wideo Jakie zachowania naszego dziecka powinny nas zaniepokoić? "To, co normalne, konsultujemy u specjalisty"

Test dziecka indygo

Zanim zdiagnozujemy nasze dziecko pod kątem powyższej teorii, skonsultujmy się z lekarzem. Jeśli wykluczy możliwość występowania zaburzeń lub chorób, a my wciąż jesteśmy przekonani o wyjątkowości naszego dziecka, możemy zrobić test dziecko indygo: ma wysoko rozwiniętą intuicję, jest bezpośrednie, niełatwo je zawstydzić, wyróżnia się kreatywnością, zwykle spędza czas samo, ma "wymyślonych" przyjaciół, nie radzi sobie z nakazami i zakazami, jest przekonane o swojej wyższości, ma problem z wykonywaniem codziennych, prozaicznych czynności - są niegodne do wykonywania.

Wierzysz w teorię o dzieciach indygo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.