Zakończenie roku szkolnego będzie wcześniej. Uczniów czekają dłuższe wakacje

To pewne. Tegoroczne wakacje będą o kilka dni dłuższe. To dobra informacja dla wszystkich uczniów, którzy przemęczeni szkolnymi obowiązkami, wypatrują już swojej dwumiesięcznej przerwy od nauki. Ta jednak nie potrwa dwa miesiące. Dzieci i młodzież w "gratisie" otrzymają dodatkowe dni wolne - w czerwcu i wrześniu.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24 nastąpi wcześniej niż w latach ubiegłych. W tym roku wypada ono już na 21 czerwca 2024 roku, czyli w zasadzie za 11 dni. Jednak to nie koniec dobrych informacji, bo w tym roku wakacje będą rekordowo długie. Szykują im się aż 72 dni wolne od nauki. 

Zobacz wideo Dni wolne w roku szkolnym 2024/25. Czeka nas rekord. 17 dni laby w grudniu

Zakończenie roku szkolnego tuż tuż

Tegoroczne wakacje nadchodzą wielkim krokami, ale zanim to nastąpi, przed uczniami zakończenie roku szkolnego. Ten ważny, ale jakże uroczysty dzień, już niedługo. Jest to zawsze najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. Wypada 21 czerwca 2021 roku, czyli o kilka dni wcześniej niż to bywało wcześniej. Termin ten został już zatwierdzony przez ministra edukacji.

Dla porównania daty zakończenia roku z poprzednich lat przedstawiają się następująco:

  • w 2021 roku: 25 czerwca,
  • w 2022 roku: 24 czerwca,
  • w 2023 roku: 23 czerwca.

Wcześniejsze zakończenie roku szkolnego oznacza dla uczniów szybsze wakacje i "gratisowe" dni wolne. W czerwcu będzie ich aż dziewięć. A co z resztą wakacji? Tu nie ma dużego zaskoczenia, chociaż początek szkoły również rozpocznie się później.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25. Wakacje będą dłuższe

Przyszłoroczny rok szkolny rozpocznie się nie 1 a dopiero 2 września. To z uwagi na to, że 1 września przypada na niedzielę, czyli dzień wolny od pracy i szkoły. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, czyli w tym roku będzie to poniedziałek 2 września. Uczniowie zyskają dzięki temu dodatkowy dzień wakacji, które w tym roku będą rekordowo długie. Potrwają łącznie 72 dni: dziewięć dni w czerwcu, 31 w lipcu, 31 w sierpniu i jeden we wrześniu.

Czy masz już plany na wakacje?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.