Ekspert od finansów radzi, co zrobić z pieniędzmi z komunii. "10 tys. zł to wystarczająca kwota"

Czas komunijny już się zakończył i wielu rodziców zastanawia się, co zrobić z pieniędzmi, jakie ich pociechy otrzymały w prezencie. Zwłaszcza że często gęsto są to całkiem imponujące kwoty. A co najlepiej wówczas zrobić z pieniędzmi? Ekspert podpowiada dobre rozwiązanie.

Pieniądze są bardzo popularnym prezentem na różne okazje, w tym pierwszą komunię. Jednak w wielu przypadkach taki upominek powoduje konflikt między rodzicami a dziećmi, bo każda ze stron ma inną wizję tego, na co powinny być wydane. A na co najlepiej przeznaczyć środki zebrane w ramach prezentów komunijnych? Na to, czego chce dziecko? Na potrzeby rodziców czy domu? A może jeszcze coś innego? Zobaczcie sami, jakie jest najlepsze rozwiązanie tego dylematu. 

Zobacz wideo Odwieczne pytanie - co stało się z pieniędzmi z komunii? [SONDA]

Co zrobić z pieniędzmi z komunii dziecka? Ekspert podał sensowne rozwiązanie

Jak podaje serwis Kobieta.Onet.pl, ekspert finansowy Karol Słobodzian doradza, aby zebrane podczas komunii pociechy pieniądze wykorzystać do stworzenia sobie tzw. poduszki finansowej na czarną godzinę. A jak to zrobić? Najlepiej wpłacić środki na fundusz inwestycyjny, konto oszczędnościowe czy lokatę. - Konta oszczędnościowe czy lokaty na nowe środki - to z tych produktów powinniśmy korzystać, przenosząc nasze środki pomiędzy bankami - tłumaczy Karol Słobodzian. Dodał też, że warto sprawdzać różne promocje tego typu usług w różnych bankach, aby wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. - 10 tys. zł to wystarczająca kwota do tego, by korzystać z dobrodziejstw funduszy inwestycyjnych, które pozwalają nam inwestować jak najbogatsi ludzie - wyjaśnia specjalista finansowy. A z jakich produktów bankowych warto skorzystać? Opcji jest naprawdę wiele i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Co zrobić z pieniędzmi z komunii dziecka? Najlepiej je dobrze zainwestować

Gdzie można umieścić pieniądze z komunii dziecka? Nie tylko na kontach oszczędnościowych, lokatach czy wspomnianych funduszach inwestycyjnych. - Można skorzystać z obligacji skarbowych, w których co miesiąc odsetki będą wypłacane na konto, a kapitał będzie pracował nienaruszony. Wiele osób lokuje swoje środki w lokaty strukturyzowane. To połączenie inwestycji z gwarancją kapitału, pod warunkiem zachowania okresu trwania inwestycji - doradza Karol Słobodzian. Przy czym zwrócił uwagę na to, że zanim się jednak zainwestuje pieniądze w cokolwiek, trzeba najpierw zadbać o wiedzę na ich temat. Można to zrobić na własną rękę lub skonsultować się z zaufanym doradcą finansowym, który pomoże wybrać odpowiedni dla nas sposób zainwestowania pieniędzy z komunii. 

Co zamierzasz zrobić z pieniędzmi z komunii dziecka?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.