Dziecięca łamigłówka, nad którą głowią się dorośli. "Możesz poruszyć tylko jeden długopis"

Wszyscy lubimy rozwiązywać zagadki i wszelkiego rodzaju łamigłówki. To dobry trening dla mózgu, a kiedy uda nam się znaleźć rozwiązanie - tryumfujemy w zachwycie. Czy tak będzie i tym razem? Bo wydawać by się mogło, że ta z pozoru prosta, dziecięca łamigłówka, to nic niezwykłego, a jednak. Okazuje się, że dorośli nie widzą, jak ją rozwiązać.

Ta zagadka wydaje się być banalna i na pierwszy oka każdy powinien sobie z nią poradzić. Wystarczy tylko przesunąć długopis, prawda? Okazuje się, że nie każdy umie ją rozwiązać, ba wielu nawet próbuje, jednak natrafić na prawidłową odpowiedź jest bardzo trudno. Czy podejmiesz się wyzwania? Zanim przeczytasz komentarze – spróbuj rozwiązać łamigłówkę.

Zobacz wideo

Wielu już próbowało, ale niewielu śmiałkom się nie udało. Może Ty będziesz tym szczęśliwcem?

W tej dziecięcej łamigłówce nie trzeba wykazać się znajomością zaawansowanej matematyki, różnych obliczeń, czy chociażby kolejności wykonywania działań. Wystarczy tylko przesunąć długopis, jednak po dłuższym zastanowieniu niewiele osób jest w stanie podać prawidłowe rozwiązanie.

Zasady tej gry są bardzo proste. Na filmie znajdują się cztery grupy ułożonych długopisów. Rzecz jest w tym, że można przesunąć tylko jeden z nich, tak by odwrócić kolejność całej grupy – na początek jest 1, 2, 3 i 4, a potem ma być odwrócona kolejność, czyli 4, 3, 2, 1. Wiesz, jak to zrobić?

"Możesz poruszyć tylko jeden długopis" - mówi na nagraniu mężczyzna, który zadał zagadkę internautom.

Jako pomoc - załączamy zdjęcie, które przy wymyślaniu odpowiedzi może być bardzo przydatne. Zatem jaki ruch należy wykonać, aby uzyskać odbicie lustrzane?

ZagadkaZagadka Fot. screen Tik Tok / kadama

Rozwiązanie zagadki wcale nie jest takie proste

Nie poddawaj się po pierwszej próbie. Nie każdemu wychodzi od razu. Jeśli masz już dość główkowania, sprawdź odpowiedź poniżej. Brakuje Ci cierpliwości i bardzo chcesz poznać rozwiązanie? Z tym będzie nieco trudniej, bo autor nagrania chce, aby każdy miał równe szanse i nieco dłużej pogłówkował nad zadaniem. Nie podał on rozwiązania, jednak internauci są bardzo kreatywni.

Jakie pojawiły się odpowiedzi? "Weź długopis z czwartej grupy i umieść go pośrodku 2. i 1. grupy" – napisał jeden z internautów. "Wyjmij długopis znajdujący się po prawej stronie, pośrodku 4 długopisów i umieść go między pierwszym długopisem a pozostałymi dwoma długopisami" – dodał kolejny. Czy mają rację?

Lubisz rozwiązywać zagadki i łamigłówki?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.