Agata Duda odwiedziła przedszkolaki. Dzieci zadawały jej pytania o życie prywatne, a ona zabrała głos w ważnej sprawie

Tego dnia podopieczni warszawskiego przedszkola integracyjnego z pewnością długo nie zapomną. Z wizytą do ich placówki przyjechała pierwsza dama - Agata Kornhauser-Duda. Maluchy zadawały jej pytania o życie prywatne.

W wielu przedszkolach i szkołach są organizowane spotkania z przedstawicielami poszczególnych zawodów. To ciekawe doświadczenie dla dzieci uczęszczających do danych placówek, a także doskonała okazja, żeby dowiedzieć się, czym dokładnie zajmuje się księgowa, weterynarz, czy kurier. Zwykle wizyta "kogoś z zewnątrz" w sali budzi wśród maluchów wiele emocji i na długo pozostaje w pamięci. Szczególnie gdy gościem jest pierwsza dama.

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Agata Duda odwiedziła przedszkole integracyjne

Pierwsza dama RP odwiedziła warszawskie przedszkole integracyjne nr 117 "Przyjazna Kraina". To placówka, która powstała w 1980 roku, a w 1995 roku została przekształcona w placówkę integracyjną, do której uczęszczają zarówno zdrowe dzieci, jak i te z niepełnosprawnościami. W przedszkolu dzieci są podzielone na cztery grupy: trzylatki, czterolatki, pięciolatki i sześciolatki. W każdej z takich grup może być do 20 dzieci, w tym maksymalnie pięcioro z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pierwsza dama razem z dziećmi brała udział w zajęciach

Tematem przewodnim spotkania z Agatą Dudą była wiosna, więc podopieczni "Przyjaznej Krainy" powitali ją występem, podczas którego zaśpiewali piosenkę "Jedzie wiosna na rowerze".
"Dzieci pytały Panią Prezydentową o preferowane formy wypoczynku, posiadane zwierzęta domowe i ulubione potrawy. Rozmowa dotyczyła również zasad zdrowego odżywiania i korzyści płynących z nauki języków obcych" - czytamy na stronie prezydent.pl. Później Agata Duda towarzyszyła przedszkolakom w warsztatach z rysunku i wyklejania 'wiosennej łąki', rozpoznawania zwierząt, a także sadzenia irysów.

Agata Duda rozmawiała z dziećmi o wakacjach

Część spotkania z pierwszą damą dotyczyła zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Agata Duda opowiedziała przedszkolakom o akcji "Bezpieczne wakacje", która co roku jest organizowana w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. "Zwróciła uwagę, że dzięki współpracy z wieloma podmiotami i służbami mundurowymi dzieci mogą nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, poznać zasady właściwego zachowania podczas letniego wypoczynku, a także w sytuacjach zagrożenia" - czytamy na stronie www.prezydent.pl.

Jakich zajęć powinno być więcej w przedszkolach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.