Pokazała, jak wygląda jej brzuch po ciąży. "Jestem z siebie dumna"

Prawdziwy wygląd kobiecego ciała po okresie ciąży i po porodzie długo pozostawał tematem tabu. W mediach dominowały wyidealizowane zdjęcia celebrytek, które często odbiegały od rzeczywistości. Teraz coraz więcej kobiet mówi jednak jawnie o zmianach, które zachodzą w ciele i je pokazuje. Do tego grona zalicza się ta mama, która przyznaje, że jest z siebie dumna. "Brzuchy poporodowe są piękne" - zapewnia.

Caitlin i jej żona Leah to dwie młode kobiety, które założyły rodzinę. Swoje życie relacjonują na tiktokowym profilu. Ich związek, który chętnie pokazują w sieci, zyskał na popularności zwłaszcza odkąd kobiety zostały mamami. Matki wspólnie zajmują się małym Oakleyem. Co ciekawe, choć tylko jedna z nich nosiła dziecko, to obydwie karmią je piersią. Teraz jedna z nich pokazuje na TikToku, jak zmieniło się jej ciało po porodzie

Zobacz wideo

Matka nie martwi się zmianami w ciele po ciąży. "Brzuchy poporodowe są piękne"

Ciąża to piękny, ale i wymagający okres w życiu kobiety. Nieuniknione jest, że ciało bardzo się wówczas zmieni, a to w jakim stopniu i ile czasu zajmie mu powrót do stanu przed ciąży zależy od wielu czynników. Matka małego Oakleya postanowiła przedstawić poporodową rzeczywistość "bez lukru" i  niedawno pokazała zdjęcie swoje brzucha po ciąży. Kobiecie nie przeszkadzają zmiany, jakie zaszły w jej organizmie. Jest świadoma, że przebył gromną drogę, aby wydać na świat potomstwo. 

Brzuchy poporodowe są piękne

- przekonuje w nagraniu na TikToku. Pod wideo pojawiło się wiele słów wsparcia i ciepłych komentarzy. Internautki pisały, że ciało każdej kobiety po porodzie jest piękne i nikt nie powinien go oceniać. 

Ciało każdej matki jest piękne, bo opowiada wyjątkową historię

Po urodzeniu dziecka wiele elementów naszego ciała się zmienia, a niektórym kobietom ciężko to zaakceptować. Warto wtedy przypomnieć sobie, jak trudną drogę przeszło, aby wydać na świat potomstwo. 

To dlatego ciało każdej matki po ciąży jest piękne i atrakcyjne. Coraz więcej mam dzieli się także fotografiami, które pokazują "prawdziwe oblicza macierzyństwa" i opisują to, co sprawia trudności, a także to, co jest piękne w byciu mamą. Chociaż zdjęcia czasem diametralnie różnią się od siebie, to każde z nich łączą dwie cechy: prawdziwość i naturalność. Każda kobieta powinna akceptować swoje ciało, bo to właśnie w nim jest prawdziwa siła.

O czym w kontekście ciąży i porodu za mało się mówi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.