Czy inni ludzie cię lubią? Spójrz na obrazek i powiedz, co widzisz

Jesteś introwertykiem, czy może ekstrawertykiem, który lubi otaczać się ludźmi? Okazuje się, że nie trzeba robić wielkiej analizy swoich zachowań, ale także upodobań. Wystarczy spojrzeć na obrazek i szybko powiedzieć, co zostało zauważone. To da szeroki pogląd na sytuację oraz to, jak nas odbierają inni. Gotów na test?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak postrzegają cię inni ludzie? Czy przebywając w grupie nieznanych ci osób, szybko nawiązujesz konwersacje? Dasz się lubić? A może wręcz przeciwnie? Jesteś introwertykiem, który lubi przebywać sam ze sobą, ale z drugiej strony – zyskuje przy bliższym poznaniu. Pomocne w określeniu typu osobowości są różnego rodzaju testy. Tak, jak w tym przypadku. Wystarczy spojrzeć i powiedzieć, co zostało zauważone jako pierwsze.

Zobacz wideo

Ten obrazek powie wiele o twojej osobowości. Co widzisz?

Przez długie dziesięciolecia, naukowcy i psycholodzy stosowali różne metody, aby nieco lepiej przyjrzeć się naszej osobowości i wyciągnąć interesujące wnioski. Rozmowy, gra w skojarzenia, ale także zwykła plama atramentu zrobiona na białej kartce - może powiedzieć o nas samych bardzo wiele, nawet bez konieczności długich opowiadań. Tak jest i w tym przypadku. Udostępniony post na jednym z facebookowych profili mówi naprawdę wiele o tym, jaką osobowością jesteśmy. Dający się lubić ekstrawertyk, czy może zamknięty w sobie introwertyk?

Spójrz na obrazek poniżej. Co widzisz?

Według Hermanna Rorschacha, jednego ze światowej sławy szwajcarskiego psychiatry i psychoanalityka, da się za pomocą kilku znaków określić, jakim typem osobowości jesteśmy. Ten twórca testu plam atramentowych, które są stosowane dla celów klinicznych w psychopatologii, użył ich po raz pierwszy, by dogłębnie zbadać ten temat. I chociaż obrazy na pierwszy rzut oka nie mają większego znaczenia, mogą przekazać nasze podprogowe myśli i powiedzieć nieco więcej o naszej osobowości.

Zrelaksuj się i spójrz na to. Następnie pomyśl o pierwszej rzeczy, która przychodzi na myśl. Co widzisz? "Jeśli widziałeś pieska, to najwyraźniej znaczy, że jesteś ekstrawertykiem. Kto widział koty, jest introwertykiem" – czytamy w opisie eksperymentu.

Introwertyk i ekstrawertyk. Kim jesteś?

Jesteś ekstrawertykiem, którego lubią wszyscy, a może zamkniętym w sobie introwertykiem, który zyskuje w oczach innych dopiero przy bliższym spotkaniu? Bez wątpienia każdy z typów osobowości ma swoje wady i zalety i żaden z nich nie "dominuje" nad innymi. Introwertyk posłucha, doradzi, ale w pracy grupowej się nie odnajdzie. To indywidualista. Inaczej jest w przypadku ekstrawertyka, który na ogół jest lubiany, nie ma problemów z nawiązywaniem rozmów, ale ze słuchaniem innych już tak.

Jedno jest pewne. Każda z cech osobowości jest ważna, a znajomość o tym, kim jesteśmy, pozwoli nam lepiej zrozumieć nasze i innych działania.

Jakim typem osobowości jesteś?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.