Przekrój cebulę i przyłóż ją do skóry. Dziecko od razu poczuje ulgę, a kłopot zniknie

Wiosna w pełni, a to oznacza, że coraz bardziej we znaki dają się wszelkie insekty, komary, kleszcze, ale także meszki. To ich ugryzienia bolą, swędzą i są bardzo nieprzyjemne. Dopadają nas w parkach, lasach, ale także miejskich skwerach, ogrodach, a nawet balkonach. Ustrzec przed nimi pomogą różne mieszanki i preparaty apteczne. Jednak jak walczyć z bólem po ugryzieniu? Pomoże surowa cebula.

Któż z nas nie walczył z meszkami. Właśnie rozpoczął się sezon, w którym te owady są wyjątkowo aktywne. Na swoje ofiary polują całymi stadami, gryząc, ale też wlatując nawet do oczu i nosa. Są nie tylko denerwujące, ale i niebezpieczne, bo ich ukąszenia bolą i swędzą. Tu szczególnie narażone są małe dzieci. Podejmując z nimi walkę, można stosować różne metody - od olejków eterycznych, po odstraszające spraye z apteki. Jednak jeśli doszło do ugryzienia, ból i swędzenie pomoże złagodzić cebula.

Zobacz wideo

Ugryzienie meszki – co przyniesie ulgę i zmniejszy obrzęk?

Ukąszenia meszek są nie tylko swędzące i bolące, ale w części przypadków mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Dość często pojawia się obrzęk i reakcja alergiczna. Miejsce ugryzienia łatwo tez rozpoznać, bo jest znacznie większe niż w przypadku komara, pojawia się opuchlizna, a na środku czerwonej plamy pojawia się krwawy ślad. Sposobów, aby złagodzić ból i świąd jest wiele. Chwilową ulgę może przynieść pocieranie miejsca ugryzienia kostką lodu, ale trikiem, o którym mało kto wie – jest cebula.

Jak zrobić okład z cebuli? Tu wystarczy przekroić warzywo i przyłożyć ją do miejsca ugryzienia, lekko pocierając. Zawarte w cebuli składniki przeciwbakteryjne i antyseptyczne złagodzą ból i zmniejszą obrzęk, a zaczerwienienie zmniejszy się dość szybko. Ten sposób jest również pomocny w przypadku ukąszeń pszczoły, czy osy. Właściwości cebuli są bardzo uniwersalne i zawsze warto mieć ją pod ręką.

Podobnie tu może zadziałać mieszanka z sody oczyszczonej i kilku kropel wody. Przygotowaną papkę przykłada się do miejsca ugryzienia i zawija gazą. Działa to ściągająco i przeciwbólowo, a dziecko od razu poczuje ulgę.

Ślina meszki jest toksyczna. Jak się przed nimi chronić?

Meszka to mały owad, który może szczególnie uprzykrzyć nam czas spędzony na świeżym powietrzu. Ich ugryzienie jest bolesne, a to z uwagi na ślinę, która jest toksyczna. Jednak uspokajamy – te owady, w przeciwieństwie do kleszczy, czy komarów – nie przenoszą żadnych chorób. Jednak ich pogryzienie może wywołać niebezpieczną reakcję alergiczną.

Zatem jak się przed nimi chronić? Warto zaopatrzyć się w apteczne repelentów, które skutecznie odstraszają owady. A jeśli chcemy bardziej naturalnych środków, dobrym rozwiązaniem są olejki eteryczne. Idealnie nadadzą się tu przede wszystkim tymiankowy u miętowy, ponieważ meszki nie lubią aromatycznych roślin.

Czy znasz domowe sposoby na ugryzienia owadów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.