Tak ubrała się na komunię córki. Odważna stylizacja matki mogła zaskoczyć księdza

Eliza Trybała pochwaliła się efektami sesji zdjęciowej z pierwszej komunii świętej swojej córki. Tego dnia matka Victorii założyła do kościoła białą suknię z głębokim rozcięciem. Internauci zasugerowali, że ubiór nie jest odpowiedni na wizytę w miejscu świętym. - Źle to wygląda - napisała jedna z fanek na Instagramie.

Eliza Trybała i Paweł "Trybson" Trybała poznali się w pierwszym sezonie polskiego reality show: "Warsaw Shore. Ekipa z Warszawy". Zaiskrzyło między nimi jednak dopiero po zakończonym programie. Postanowili pobrać się, a zaraz później pojawiło się potomstwo. Miłość wygrała, bo dziś są szczęśliwymi rodzicami 9-letniej Victorii i 7-letniej Kornelii. Jedna z dziewczynek w tym roku przystępowała do pierwszej komunii świętej, a w minioną niedzielę odbyło się to wyjątkowe wydarzenie.

Zobacz wideo Chcesz zostać chrzestnym w 2024 roku? Od teraz będzie to trudniejsze

Komunia córki Elizy i Trybsona. Internauci patrzą na odważną stylizację mamy. "Strój niedopasowany do okazji"

Eliza Trybała, dumna mama, podzieliła się w swoich mediach społecznościowych efektami sesji zdjęciowej z tak ważnego dla celebryckiej rodziny wydarzenia. Żona Trybsona wspomniane fotografie opatrzyła czułym wpisem będącym wyrazem jej dumy z dzieci. "Wyjątkowy dzień dla naszej córeczki. Pierwsza Komunia Święta Victorii. Jestem wzruszona tym, jaką przemianę przechodzisz. Tak bardzo jestem z Ciebie dumna, wraz z Kornelką jesteście najpiękniejszymi i najmądrzejszymi dziewczynkami, jakie znam" - napisała na Instagramie.

Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy. Wśród nich pojawiły się także głosy o ubraniu celebrytki, która zaprezentowała się w białej asymetrycznej sukni do ziemi z głębokim rozcięciem na boku i bufiastym koronkowym rękawem. Natomiast całą stylizację uzupełniła sandałkami na niebotycznie wysokich obcasach, złotymi kolczykami i skromnym naszyjnikiem.

Wszystko fajnie, ale strój mamy absolutnie nieodpowiedni, ani fryzura ani sukienka. Źle to wygląda. Strój niedopasowany do okazji. To nie wesele czy impreza, to komunia

- napisał jedna z fanek. Eliza na ten moment nie odpowiedziała internautce. 

 

Pierwsza komunia święta 2024. Jak rodzice i gości powinni ubrać się do kościoła?

Wielu katolików często staje przed dylematem, jak ubrać się do kościoła. I choć nie ma odgórnie żadnych zasad, to mówi się, że powinno być skromnie i niewyzywająco, a to znaczy, że takie elementy jak na przykład większy dekolt czy mini spódniczka odpadają. Lepie jednak postawić na przewiewne materiały i skąpe kroje. "Dla kobiety będzie to najlepiej prosta letnia, nieprześwitująca sukienka z małym dekoltem, zasłaniająca ramiona i plecy, do kolan, odpowiednie obuwie (czółenka) i torebka. Dla mężczyzny wystarczą płócienne letnie, jasne spodnie, koszula z krótkim rękawem, najlepiej biała, skórzane półbuty. Letni, lekki garnitur byłby oczywiście jeszcze bardziej stosowny" - czytamy na stronie Niedziela.pl.

Niezależnie od czyjejś wiary w świątyniach, zarówno tych katolickich jak i innych wyznań zachęca się wiernych i odwiedzających do stosownego ubioru. Co to znaczy? Powinno się zasłonić ramiona, gors, a także nogi (dopuszcza się odkrywanie kolan i łydek).

Udział w niedzielnej mszy św. ma rangę wyższą niż uroczysta wizyta towarzyska. Powinniśmy zatem ubrać się w sposób szczególnie elegancki i uroczysty, okazując tym szacunek gospodarzom (Bogu i proboszczowi) i pozostałym gościom (wiernym, wspólnocie parafialnej) - radzi ekspert w dziedzinie zasad dobrego wychowania, dr Stanisław Krajski. Temu zagadnieniu poświęcił on całą książkę pt. "Savoir vivre w kościele. Podręcznik dla świeckich". W wielu zabytkowych miejscach kultu odwiedzający mogą nawet wypożyczyć stosowne ubranie, aby wejść do świątyni.

Czy wypada iść w krótkim kombinezonie/sukience na pierwszą komunię?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.