Ośmiolatek z Wrocławia włamał się do sąsiada i go okradł. "Rodzice byli mocno zdziwieni"

Rodzice chłopca dostali porządną lekcję na przyszłość. Policja apeluje do wszystkich pozostałych, żeby większą uwagę poświęcali temu, co ich pociechy robią w sieci. Mogą trafić na treści, które nie są dla nich przeznaczone i które skłonią je do nierozsądnych, a nawet niebezpiecznych zachowań.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście zostali wezwani do nietypowej sprawy. Chodziło o włamanie do jednego z mieszkań w bloku. Sprawcę zatrzymał jeden z sąsiadów, który przyłapał go na gorącym uczynku - wynoszeniu łupów. 

Zobacz wideo

Ośmioletni chłopiec włamał się do sąsiada

Na miejscu okazało się, że sprawcą kradzieży jest ośmioletni mieszkaniec jednego z tamtejszych osiedli. Chłopiec, który zainspirował się filmem obejrzanym w sieci, postanowił dokonać kradzieży z włamaniem. Do mieszkania swojego sąsiada dostał się przez drzwi balkonowe. Jego łupem padły pieniądze, sprzęt elektroniczny i zabawki.  

Rodzice byli zaskoczeni

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wrocławską policję w oficjalnym komunikacie, rodzice chłopca byli mocno zdziwieni tym incydentem. "Najpewniej nie mieli pojęcia o tym, na jaki pomysł wpadł ich syn. Mimo wszystko zgodnie z procedurą sytuację opiekuńczą chłopca sprawdzi teraz sąd rodzinny" - czytamy w komunikacie.

To ostrzeżenie dla rodziców

Przy okazji informacji o tym nietypowym zdarzeniu, policja postanowiła zwrócić uwagę na ważną sprawę. "Incydent ten jest ostrzeżeniem dla rodziców i społeczeństwa jako całości, że treści dostępne w internecie mogą mieć znaczny wpływ na zachowanie dzieci. Wystarczy jedno nieodpowiednie wrażenie, aby młody umysł zaczął naśladować niebezpieczne zachowania" - czytamy w komunikacie policyjnym. "Wszyscy musimy być bardziej świadomi tego, co nasze dzieci oglądają w internecie. Kontrola rodzicielska oraz rozmowy na temat tego, co nasi podopieczni widzą, są kluczowe w zapobieganiu takim sytuacjom" - podkreśla st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W jaki sposób powinien zostać ukarany ośmiolatek.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.