Rodzice nie potrafili się zachować. Na boisku pojawiła się tabliczka z wymowną informacją

Kiedy w grę wchodzi zwycięstwo dziecka, niektórzy rodzice nie potrafią zapanować nad swoimi emocjami. Krzyczą do pociech, kłócą się między sobą, zdarza się, że mają pretensje do trenerów i sędziów. Bywa nieprzyjemnie.

Sportowe rozgrywki zwykle dostarczają wielu emocji. Ekscytują się zarówno ci, którzy biorą w nich udział, jak i obserwujący przebieg całego wydarzenia. Dotyczy to wszystkich dyscyplin sportu, jednak kibice szczególnie w sportach drużynowych dają się ponieść emocjom. Zwłaszcza gdy są to rodzice, a w grze udział biorą ich dzieci. Zdarzają się sytuacje, kiedy interweniują, bo uznają, że doszło do faulu lub innego nieprzepisowego zachowania zawodnika z przeciwnej drużyny, często mają tysiące porad dla trenerów i sędziów, podważają ich decyzje, kłócą się między sobą. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikają ich obiektywizm i rozsądek.

Zobacz wideo

Na boisku pojawiła się wymowna tabliczka

O tym, że nie wszyscy rodzice są w stanie zapanować nad emocjami towarzyszącymi wydarzeniom sportowym, w których biorą udział ich pociechy, świadczy ta tabliczka. Pojawiła się na płocie jednego z boisk, gdzie odbywają się treningi i zawody baseballowe. Jej zdjęcie zostało opublikowane na Instagramie, na koncie 1000hoursoutside.

 

Na tabliczce napisano: "Prosimy pamiętać: to są dzieci; to jest zabawa; trenerzy są wolontariuszami; sędziowie to ludzie; wasze dzieci nie grają dla Tygrysów z Detroit." Chociaż zdjęcie tabliczki nie zostało opatrzone komentarzem przybliżającym kontekst, można się domyślić, że nie pojawiła się bez powodu. Zapewne jest efektem tego, iż nie wszyscy rodzice potrafili zachować się spokojnie: zapewne pojawiały się pretensje do trenerów, sędziów etc. 

"Każde boisko małej ligi potrzebuje tego znaku"

Pod zdjęciem tabliczki pojawiły się komentarze rozbawionych użytkowników Instagrama. Pisali: "Mój mąż powinien to przeczytać"; "To jest świetne"; "Taka tabliczka powinna się znaleźć na naszym boisku"; "Ale może gdyby mała liga grała dla Tygrysów, to w tym sezonie by im poszło lepiej"; "Każde boisko małej ligi potrzebuje tego znaku"; "Na hokejowych lodowiskach też by się przydały"; "Występy twojego dziecka nie określają twojej wartości – ani jego wartości. " „To pewnie kiedyś nie zapewni im dochodu – ale mogłoby to zapewnić radość, prawda

Jan najlepiej zapanować nad rodzicami na boisku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.