Na komunię dostała 7 flakonów perfum i kartę do drogerii. "Kupi sobie jeszcze większe"

Dziewczynka dostała nietypowy prezent komunijny. W ozdobnym pudełku znajdowało się siedem różnych buteleczek perfum oraz karta podarunkowa do znanej drogerii.

Trwa sezon komunijny. Przyjęło się, że co roku to właśnie w maju dzieci przystępują do tego sakramentu. Planowanie całego wydarzenia odbywa się jednak z wyprzedzeniem. Przyjmujący sakrament muszą odpowiednio się przygotować, uczestniczyć w próbach i nauczyć się na pamięć konkretnych modlitw. Pewne kwestie organizacyjne spoczywają także na barkach rodziców.

Popularne prezenty komunijne

W zależności od wymogów danej parafii dziecko powinno przystąpić do komunii w białej albie, sukience lub garniturze. Rodzice muszą kupić mu stosowny strój i dodatki, ale na tym ich rola się jednak nie kończy. Zgodnie z tradycją po uroczystej mszy rodzinę i przyjaciół należy zaprosić na obiad. Niegdyś posiłek jadano w domu, a dziś coraz częściej wynajmuje się sale w restauracjach, gdzie wszyscy mogą skosztować wykwintnych dań oraz tortu. Istotnym elementem przyjęcia jest wręczenie dziecku prezentów. Niektórzy postanawiają dać mu po prostu kopertę z pieniędzmi (w dobrym tonie jest, aby kwota w środku odpowiadała przynajmniej tej za talerzyk), gadżety elektroniczne (np. komputery, smartfony, smartwatche, konsole), rowery, deskorolki oraz przedmioty o charakterze religijnym (np. Pismo Święte, złoty medalik). Zdarza się jednak, że dzieci otrzymują także bardziej nietypowe prezenty.

Zobacz wideo Iwona Pavlović o kopertach komunijnych. 500 euro to dużo czy mało?

Dziewczynka dostała 7 flakonów perfum i kartę do drogerii

Pisaliśmy już o przypadkach, w których dzieci otrzymywały samochody albo suszarki do włosów. Na profilu na TikToku @jennyv004 opublikowano nagranie, na którym pokazano kolejny nietypowy prezent. Obecnie dzieci chętnie śledzą profile w mediach społecznościowych popularnych influencerek. Jeśli te pokazują dany kosmetyk, bywa, że młode obserwatorki także o takim marzą. W tym przypadku dziewczynka dostała na komunię zestaw siedmiu małych flakonów perfum. W środku ozdobnego pudełka znajdowała się także karta podarunkowa. "Może pójść do drogerii i kupić dużą butelkę perfum, które spodobają jej się najbardziej" - podsumowała tiktokerka. W Komentarzach pojawiły się pytania o koszt takie pudełka. Kobieta wyjaśniła, że jest to 90 dolarów, czyli ok. 356 zł. Do tego trzeba jednak doliczyć również koszt karty podarunkowej.

Czy kosmetyki to dobry prezent na komunię?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.