Filmy o miłości nastolatków: wzruszające historie i komedie romantyczne, które bawią do łez

Filmy o miłości nastolatków to szczególne pozycje kinowe. Okres nastoletni to czas pierwszych zauroczeń i miłosnych doświadczeń, dlatego nastolatkowie bardzo często utożsamiają się z głównymi bohaterami i ich historiami. Które filmy o miłości nastolatków warto znać?

Filmy o miłości nastolatków wbrew pozorom nie są tylko dla nastolatków. Zawarty w nich humor, a także dawka emocji doskonale przemówi także do widzów starszych, posiadających większy bagaż doświadczeń życiowych. Które romanse warto obejrzeć?

Zobacz wideo "Listy do M. 5" - Mel bohaterem, spór o spadek i nowe romanse w świątecznym klimacie [ZWIASTUN]

Filmy młodzieżowe o miłości — wzruszające historie

Filmy młodzieżowe o miłości to bardzo często wzruszające historie, które niosą ważne przesłanie. Jednym z najpiękniejszych, ale i bardzo wzruszających filmów o miłości nastolatków, jest "Gwiazd naszych wina". Jest to produkcja z 2014 r., której głównymi bohaterami jest para nastolatków — Hazel i Gus. Oboje są bardzo doświadczeni przez życie. Hazel choruje na nowotwór, a Gus to były koszykarz, który musiał poddać się amputacji nogi. Nastolatkowie poznają się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorujących na raka. Oboje łączy bardzo wielka miłość do książek. Hazel marzy o tym, aby spotkać się z ulubionym powieściopisarzem — Peterem Van Houten — jednak do tej pory nie było jej to dane. Gus postanawia to zmienić. Robi wszystko, aby nawiązać kontakt z pisarzem i spełnić marzenie swojej ukochanej. Wśród innych cenionych filmów o miłości nastolatków, należy wymienić także "Szkołę uczuć" (2002 r.). Film powstał w oparciu o powieść Nicholasa Sparksa pt. "Jesienna miłość". "Szkoła uczuć" to kolejna produkcja ze wzruszającą fabułą, której bohaterowie postawieni są w obliczu różnych problemów. Landon i Jamie to para nastolatków, których z pozoru nic nie łączy. Ona to skromna, poukładana dziewczyna, on — to lekkomyślny nastolatek, niemyślący o przyszłości. Gdy poznają się bliżej, okazuje się, że uczucie jest silniejsze niż dzielące ich różnice. 

Filmy romantyczne dla nastolatków. "Zakochana złośnica"

Filmy romantyczne dla nastolatków często bawią do łez. Przykładem może być "Zakochana złośnica" - film z 1999 r., który powstał na motywach komedii Williama Szekspira "Poskromienie złośnicy". Akcja filmu toczy się w niewielkim miasteczku wśród uczniów szkoły średniej. Głównymi bohaterkami filmu są dwie siostry — Bianca i Katarina. Dziewczyny mieszkają z ojcem, który narzuca im bardzo rygorystyczne zasady — młodsza Bianca będzie mogła umawiać się na randki tylko wówczas, gdy jej starsza siostra — Katarina — pozna już swojego chłopaka. Problem w tym, że Katarina jest bardzo niedostępna i uchodzi powszechnie za upartą złośnicę. 

Filmy romantyczne dla młodzieży. "Listy do M." i inne polskie produkcje

Ciekawe filmy romantyczne dla młodzieży znajdziemy także w naszej rodzimej kinematografii. Warto wspomnieć tutaj, chociażby o "Listach do M." - serii komedii romantycznych, których fabuła osadzona jest w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Odnajdziemy tak kilka przeplatających się ze sobą opowieści, w których nadrzędnym tematem jest miłość. Wśród innych ciekawych filmów romantycznych dla nastolatków można wymienić m.in.:

  • "Planetę Singli" (2016 r.),
  • "Miłość do kwadratu" (2021 r.),
  • "Kobieta sukcesu" (2018 r.),
  • "Poskromienie złośnicy" (2022 r.),
  • "Podatek od miłości" (2018 r.),
  • "Miłość na wybiegu" (2009 r.). 

Filmy dla nastolatków o miłości. "Między nami kosmos"

Ciekawe filmy dla nastolatków o miłości to nie tylko filmy fabularne czy komedie romantyczne, ale także filmy science fiction. "Między nami kosmos" to film z 2017 r., którego akcja rozgrywa się w odległej galaktyce. Gardner Elliot to niezwykle uzdolniony nastolatek, który urodził się na Marsie. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o swoim ojcu, Gardner nawiązuje internetową znajomość z Tulsą — mieszkanką Ziemi. Chłopak postanawia wyruszyć na Ziemię, jednak okazuje się, że nie jest przystosowany do życia na innej planecie. Wraz z Tulsą wyrusza w podróż, która pozwoli mu poznać swoją tożsamość.   

Filmy o miłości dla młodzieży. "Zakochany bez pamięci"

Filmy o miłości dla młodzieży mogą mieć także głębszy wymiar i skłaniać do refleksji. Przykładem takiego rodzaju produkcji jest film "Zakochany bez pamięci" (2004 r.). Głównym bohaterem jest Joel, który pewnego dnia odkrywa, że jego długoletnia dziewczyna — Clementine — poddała się innowacyjnej operacji, polegającej na usunięciu z pamięci swojego chłopaka. Rozczarowany takim stanem rzeczy Joel postanawia zrobić to samo i nawiązuje kontakt z lekarzem, który ma wykonać mu podobny zabieg. W trakcie zabiegu okazuje się jednak, że Joel nie chce tak naprawdę wymazać z pamięci Clementine i robi wszystko, co w jego mocy, aby temu zapobiec.  

Zobacz też: Filmy taneczne, czyli pasja na ekranie. Najlepsze produkcje o tańcu, miłości i muzyce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.