W Milionerach" uczestnik poległ na pytaniu o autora szkolnych lektur. Nie pomogły koła ratunkowe

W "Milionerach" uczestnicy mogą trafić na pytania z niemal każdej dziedziny. Ten uczestnik boleśnie się o tym przekonał, gdy przyszło mu się zmierzyć z pytaniem o autora szkolnych lektur. Niestety w tym przypadku nie pomogły nawet koła ratunkowe.

"Milionerzy" to jeden z ulubionych, polskich teleturniejów, który śledzi mnóstwo widzów. Od niedawna mają oni możliwość oglądania nowych odcinków programu, które pojawiły się wraz z wiosenną ramówką stacji. A z jakimi pytaniami obecnie mierzą się uczestnicy? Na przykład z pytaniami na temat literatury i pisarzy, co przytrafiło się w jednym z niedawno wyemitowanych odcinków. 

Zobacz wideo "Rośnie nam pokolenie fajtłap". Czy przedmioty techniczne, takie jak ZTP, powinny wrócić do szkół?

Pytanie o autora szkolnych lektur. Uczestnikowi nie pomogły nawet koła ratunkowe

Jak podaje serwis Plejada.pl, uczestnikiem, którzy zmierzył się z pytaniem o literaturę i znanego autora książek był Tomasz Witkiewicz. Miał on już na koncie 125 tysięcy złotych i jeszcze dwa koła ratunkowe do wykorzystania. Pierwszym pytaniem, jakie otrzymał, dotyczyło szlifu kaboszonowego. Niestety Tomasz Witkiewicz nie był pewien odpowiedzi na to pytanie, więc zdecydował się na wykorzystanie koła ratunkowego i zamianę na inne pytanie. Tym razem dotyczyło ono literatury - "Czas nieutracony" opisujący losy inteligenta włączającego się w nurt życia lat 50. i w końcu stającego po jednej słusznej stronie napisał

  • A: Marcel Proust;
  • B: Stanisław Lem;
  • C: Władysław Broniewski;
  • D: Stanisław Dygat.

Uczestnik próbował sobie jakoś poradzić z tym pytaniem i znów wykorzystał koło ratunkowe, tym razem ostatnie, czyli pomoc publiczności. Niestety widzowie w studio po równo opowiedzieli się zarówno za odpowiedzią B, jak i C. To sprawiło, że Tomasz Witkiewicz zrezygnował z dalszej gry i zachował 125 tysięcy złotych. A jaka była poprawna odpowiedź? B - Stanisław Lem, autor szkolnych lektur

Uczestnik poległ na pytaniu o literaturę. Wcześniejsze pytanie też go nie zadowoliło

Tomasz Witkiewicz na początku odcinka dostał inne pytanie, które dotyczyło szlifu kaboszonowego. Brzmiało ono następująco - "Co jest prawdą o szlifie kaboszonowym?". Do wyboru uczestnik miał tradycyjnie cztery odpowiedzi: 

  • A. to inaczej szlif brylantowy;
  • B. ma ściany w kształcie trójkątów;
  • C. ma wiele fasetek;
  • D. nie ma fasetek. 

A która jest prawidłowa? Odpowiedź D - nie ma fasetek, ponieważ szlif kaboszonowy to inaczej szlif gładki. 

Więcej o: