"Teściowa chce zastąpić naszą nianię. Jak jej powiedzieć, że nie chcę by zajmowała się dzieckiem?"

Niektóre mamy i teściowe mają odmienne zdanie dotyczące tego, jak należy się zajmować małym dzieckiem. Niektóre chcą nawet wprowadzić w domu świeżo upieczonych rodziców swoje zasady dotyczące karmienia lub drzemek wnuczka.

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, zdarza się, że pojawiają się też nieporozumienia. Pierwsze zwykle wynikają z tego, że nie ma zgody co do imienia, jakie ma dostać dziecko. Bywa tak, że rodzice mają swoje typy, a dziadkowie oczekują, że malec zostanie nazwany np. na cześć któregoś z nich. Bywa też tak, że wydaje im się, że powinni mieć więcej do powiedzenia w sprawie wychowania dziecka, niż są w stanie zaakceptować ich rodzice. 

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Teściowa chce spędzać z wnuczką więcej czasu

Jedna z użytkowniczek serwisu Reddit postanowiła podzielić się z internautami swoją trudną sytuacją i spytać o radę. Kobieta napisała, że jej teściowa chce regularnie uczestniczyć w opiece nad wnuczką. "Czasem zostaje u nas na noc w pokoju gościnnym i wtrąca się w nasze małżeństwo". Autorka postu dodała także, że, mimo że chętnie zajmuje się z wnuczka, robi co chce i nie potrafi uszanować próśb młodej mamy dotyczących jedzenia lub drzemek dziewczynki. "Twierdzi, że rozpieszczam dziecko, a ona ma dopiero siedem miesięcy" - dodała młoda mama. 

Teściowa ma wiele rad dla świeżo upieczonej mamy

Autorka posta skarży się np. że teściowa ją krytykuje, że za dużo nosi córeczkę na rękach i powinna dać jej dłużej płakać, żeby w przyszłości nie była rozpieszczona. Kobieta niedawno znalazła nianię, z której jest bardzo zadowolona. Mniej zadowolona jest teściowa. "Teściowa nalega, że powinniśmy oszczędzać pieniądze i nie wydawać na nianię, a dzieckiem więcej może się zajmować ona. Powiedziałam jej, że może u nas spędzać noc co drugi weekend, ale ona chce częściej".

Lepiej nie "rozpieszczać" teściowej?

Użytkowniczka portalu Reddit spytała internautów, co powinna zrobić ich zdaniem: "Jak jej powiedzieć, że nie chcę, żeby tyle zajmowała się dzieckiem?" Jedna z internautek napisała: "Teściowa wychowywała swoje dziecko, teraz ty wychowujesz swoje. Jesteś bardzo wyrozumiała, ale twój mąż powinien być zgodny z tobą co do jej zaangażowania". Ktoś napisał żartobliwie: "Jeśli pozwolisz teściowej na to, co chce, będzie rozpieszczona". Ktoś inny dodał: "Dziadkowie zawsze zakłócają rutynę dziecka, ale chcesz robić to co tydzień? Absolutnie nie".

Czy regularne nocowanie teściowej w domu to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.