"To największy tegoroczny komunijny obciach", mówią mamy o alternatywie kopert na pieniądze

Jeśli są chętni, to nic dziwnego, że liczba podobnych propozycji ulega zwiększeniu. Sprzedawcy wspinają się na wyżyny kreatywności, mając nadzieję, że ich niebanalne pomysły skuszą ludzi i sprawią, że tradycyjne koperty pójdą w niepamięć. Niektórzy są skłonni zapłacić nawet ponad 100 zł, by móc wręczyć prezent w oryginalny sposób.

Nie da się nie zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku lat rośnie liczba rodziców, którzy organizując dziecku przyjęcie komunijne chcą, by wszystko było z najwyższej półki. Dzieci pod kościół podjeżdżają wynajętymi autami i limuzynami, po mszy świętej zmieniają alby na strojne i bogato zdobione suknie lub garnitury, a w czasie przyjęcia wszystkich najmłodszych gości zabawiają animatorzy, oferując najróżniejsze atrakcje, ustalone wcześniej przez rodziców pierwszokomunisty lub pierwszokomunistki. 

Chcesz podarować dziecku pieniądze na komunię? Koperty są już niemodne, wybierz coś innego

Skoro zwiększają się wymagania rodziców organizujących przyjęcia komunijne, nic dziwnego, że i goście chcą zaskakiwać swoimi prezentami. Coraz częściej słyszy się o drogich gadżetach, telefonach, a nawet quadach, konsolach do gier albo aparatach fotograficznych. Najpopularniejszym wyborem wciąż mimo wszystko są pieniądze, jednak i tu następują pewnie zmiany. Przekazywanie prezentu w tradycyjnej kopercie wydaje się już passe. Alternatyw jest znacznie więcej. 

Przyjęcia przypominają wesela, koperty 'puchną', a prezenty kosztują fortunę. Komunijny przepych co roku się nakręca. Pani Justyna, której chrześniaczka idzie w czerwcu do pierwszej komunii, pokazała zaskakujący prezent.

- czytamy w serwisie Fakt.pl.

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

"Komunijny obciach" jest całkiem popularnym wyborem wśród komunijnych gości

"Dla mnie kategoria - obciach" dodaje Pani Justyna i wyjaśnia, co tak bardzo przykuło jej uwagę w sieci, że aż postanowiła skomentować to na forum. Kobieta swojej chrześniaczce chciała z okazji komunii świętej dać 1 tys. zł, jej uwagę przykuły alternatywy dla tradycyjnych kopert. Oprócz morza szkatułek i pojemniczków, jej zauważyła pudełko. Niby nic dziwnego, ale pudełko wykonane jest z lustra akrylowego, na nim widnieje element IHS drukowany w formie 3D, do tego można wygrawerować dowolny tekst, wybrać złotą lub srebrną ramkę, a nawet plombę, która ma zwiększyć atrakcyjność prezentu. Najbardziej zaskoczyło kobietę to, że całość jest zupełnie przezroczysta. Chętnych nie brakuje. Przeglądając ofertę w sieci, można trafić na takie przezroczyste pudełka od 50 nawet do 150 zł. Ale czy rzeczywiście trzeba aż tak afiszować się z prezentem? Nie można wybrać czegoś bardziej subtelnego, delikatnego i pasującego do okazji? Pani Justyna nie do końca rozumie ten fenomen i nową modę.

Czy uważasz, że nie wypada przekazywać dziecku pieniędzy w tradycyjnej kopercie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.