"Teściowa rzuca niemiłe komentarze na temat wyglądu mojego dziecka. Mam tego dość"

Dla każdego rodzica jego pociecha jest wyjątkowa, najpiękniejsza na świecie, najwspanialsza. Dlatego komentarze krewnych, szczególnie te niezbyt miłe, na temat wyglądu dziecka mogą być bardzo przykre. Pewna mama otwarcie przyznaje: Mam dość!.

Każdy rodzic patrzy na swoje dziecko w inny sposób niż osoby z jego otoczenia. Kocha malucha najbardziej na świecie i dla niego jest on najpiękniejszy. Mama i tata są często bardzo wrażliwi na wszelkie kwestie dotyczące wyglądu ich malucha, dlatego jakiekolwiek komentarze na ten temat mogą być powodem rodzinnych sporów.

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Poza tym, ciągłe wytykanie czegoś u dziecka, podkreślanie, że jest takie, czy inne, na dłuższą metę może rozzłościć nawet najspokojniejszego rodzica, który obawia się, że w przyszłości, syn, czy córka, słysząc takie komentarze, może popaść w kompleksy. Dlatego zawsze warto się dwa razy zastanowić, zanim się skomentuje wygląd czyjejś pociechy. Dobrym pomysłem jest też wczucie się w danego rodzica i zadanie sobie pytania: "czy ja chciałabym/chciałbym usłyszeć taką uwagę?".

Teściowa komentuje duży palec u nogi wnuczki

Na forum Reddit napisała młoda kobieta, która ma dość zachowania swojej teściowej i nie wie, jak uporać się z tym problemem. Chodzi o to, że matka męża komentuje wygląd... palca u nogi jej córki.

Odkąd urodziła się moja córka, moja mama komentowała, że jej duże palce u nóg są znacznie większe niż przeciętnie, a ona sama jako "duży" duży palec u nogi - więc jest to coś, co moja córka po niej odziedziczyła. Mówi to prawdopodobnie za każdym razem, gdy jesteśmy na FaceTime, a kiedy byliśmy u niej ostatnio na Boże Narodzenie, to samo - "Boże, spójrz na jej duże duże palce u nóg - są duże jak moje! Wiem, że to krępujące kochanie, ale jest w porządku. Babcia też tak ma"

- pisze świeżo upieczona mama. Przyznaje, że irytujące jest ciągłe podkreślanie tego, że te palce są dziwne. "Nie podoba mi się, że części ciała córki są w jakiejkolwiek formie omawiane, zwłaszcza przez rodzinę teściowej, jakby działo się coś dziwnego".

Mama i niemowlęMama i niemowlę shutterstock.com/Sorapop Udomsri

Kobieta nie ukrywa, że jest szczególnie przewrażliwiona na tym punkcie, ponieważ przed laty sama zmagała się z wieloma kompleksami. Dlatego tym bardziej irytuje ją, że w przypadku jej teściowej "wszystko się kręci wokół palca u nogi".

To wszystko jest na szczycie, moja teściowa ciągle daje mnóstwo innych komentarzy na temat wyglądu mojej córki - zawsze są to te "dziwne rzeczy"

- żali się kobieta, która nie wie, jak ma wpłynąć na babcię swojego dziecka, by nie postępowała w ten sposób.

Internauci oburzeni zachowaniem teściowej

Wielu internautów nie ukrywa, że ich również wkurzają wszelkie komentarze na temat wyglądu dzieci. Jedna z komentujących poradziła, by młoda mama odgryzła się teściowej i powiedziała jej ""Odziedziczyła twoje palce u stóp, ale nie musi odziedziczyć twojego kompleksu".

Inni są zdania, że w tym przypadku nic nie pomoże tak, jak szczera rozmowa obu pań.

Nie robi tego w najlepszy sposób, ale (optymistycznie rzecz biorąc) jestem gotów się założyć, że próbuje znormalizować coś, z czym sama miała problem, by zaakceptować to we własnym życiu... Porozmawiaj z nią od serca do serca i poproś, aby przestała o tym mówić

- radzi jeden z internautów. "Po prostu porozmawiaj z nią, może nawet nie zdaje sobie sprawy, jak często to mówi. Jeśli rozsądna rozmowa nie pomoże, ty i twój partner możecie porozmawiać o kolejnych krokach, jak sobie z tym radzić w przyszłości. Komunikacja rozwiązuje wiele problemów" - dodał ktoś inny.
Większość przyznała jednak, że nie wolno bagatelizować problemu, ponieważ sami przez to, co ktoś mówił na temat ich wyglądu w dzieciństwie, dziś zmagają się z kompleksami.

Czy teściowa ma prawo komentować wygląd swojego wnuka?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.