Są nowe informacje o stanie zdrowia córki Ewy Błaszczyk, Oli. "Zobaczymy, co z tego będzie"

Aleksandra Janczarska - jedna z córek Ewy Błaszczyk - na skutek nieszczęśliwego wypadku od wielu lat przebywa w śpiączce. Jest pod opieką zespołu doskonałych lekarzy, jednak jak przekazała aktorka - niedawno się rozchorowała.

Ewa Błaszczyk, aktorka znana m.in. z roli w serialach "Dom", "Zmiennicy", "Dekalogu IX" oraz licznych ról teatralnych (Powszechny, Ateneum w Warszawie i Wielkim w Poznaniu). W styczniu 1994 roku urodziła bliźniaczki - Mariannę i Aleksandrę. Mąż aktorki i ojciec dziewczynek - dramatyurg Jacek Janczarski zmarł w 2000 roku na tętniaka aorty. 

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Córka Ewy Błaszczyk od 23 lat jest w śpiączce

11 maja 2000 roku w rodzinie aktorki wydarzyło się nieszczęście. Jej córka Ola zakrztusiła się tabletką. W efekcie tego pozornie niegroźnego wydarzenia dziewczynka straciła przytomność, doszło u niej do obrzęku mózgu i zapadła w śpiączkę. Dopiero rok później aktorka opowiedziała publicznie o tym, co się stało. Zrobiła to, żeby zwiększyć świadomość ludzi dotyczącą śpiączki. Założyła też fundację "Akogo?", która zajmuje się pomocą dzieciom po ciężkich urazach neurologicznych. W efekcie jej starań powstała Klinika Neurorehabilitacyjna "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka - pierwsza w naszym kraju klinika dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Ewa Błaszczyk nie traci nadziei

Aktorka przez wszystkie te lata nie straciła nadziei, że Ola wróci do zdrowia. Robi, co może, żeby jej to umożliwić. W 2017 roku dziewczyna przeszła zabieg wszczepienia stymulatora mózgu, dzięki czemu poprawiło się jego ukrwienie. Od tamtego czasu wzrok córki - jak mówiła wówczas aktorka -  "jest bardziej przytomny i pewne czynności wykonuje regularnie, na wyraźną prośbę". Dla Ewy Błaszczyk każda, nawet drobna zmiana w stanie zdrowia jej córki jest ogromnym postępem, który wypełnia ją radością, dodaje nadziei i siły, żeby dalej walczyć o swoje dziecko. Ola jest pod opieką zespołu doskonałych lekarzy i rehabilitantów.

Córka Ewy Błaszczyk ma problemy zdrowotne

Mimo troskliwej opieki rodziny i doskonałej opieki medycznej Ola się rozchorowała, co powoduje opóźnienie nowej terapii, jakiej miała zostać poddana. "Właśnie wróciliśmy ze szpitala, bo Ola miała atypowe zapalenie płuc, więc to tak łatwo nie ma. Zawsze coś stanie na przeszkodzie i trzeba teraz z tego wyjść, ale potem zacznę właśnie tę terapię światłem podczerwonym i na nerw błędny. Zobaczymy, co z tego będzie" - powiedziała aktorka w rozmowie z "Plejadą". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.