"Nie można dawać dziecku krzyżyka na chrzest". Asia nie wiedziała i wywołała aferę rodzinną

"Mąż wraz ze swoją rodziną jasno stwierdzili, że w żadnym wypadku nie mogą przyjąć prezentu od Asi. Nic więc dziwnego w tym, że zrobiło jej się bardzo przykro, tym bardziej, że potraktowała to jako swoją pierwszą porażkę w roli chrzestnej."

Obojętnie czy to z okazji urodzin, komunii świętej czy też chrztu świętego - w dzisiejszych czasach wybór prezentu dla dziecka to nie lada problem. Dziadkowie, chrzestni i pozostali członkowie rodziny potrafią tygodniami zastanawiać się, jaki prezent będzie najlepszy. Sen z powiek spędza nawet ustalenie kwoty, jaka miałaby być przeznaczona na prezent. Rodzice nie zawsze chcą odpowiadać na takie pytania, czasem goście nawet nie pytają o podpowiedzi, niestety okazuje się, że niekiedy może rodzić to poważne konflikty na tle całej rodziny.

Prezent od matki chrzestnej wywołał skandal w rodzinie. Rodzice nie mogli go przyjąć

Serwis Kobiece Inspiracje pisze o historii Asi, która była bardzo podekscytowana tym, że zostanie matką chrzestną. Poprosiła ją o to siostra, od zawsze dogadywały się świetnie, więc wybór był oczywisty, że Asia będzie idealną chrzestną dla jej córeczki. Taka prośba była dla niej niezwykłym wyróżnieniem, czuła odpowiedzialność, ale również szczęście i ekscytację. Długo zastanawiała się, jaki prezent będzie z tej okazji najlepszy. Nie chciała dawać pieniędzy, zdecydowała, że prezent od niej powinien być pamiątką z okazji tak ważnego dnia. Ostatecznie wybrała złoty krzyżyk - symbol ściśle związany z religią katolicką. Gdy przyszedł moment wręczania prezentu, rodzice dziecka stanowczo odmówili przyjęcia prezentu. Okazało się, że rodzina męża wierzy w zabobony, a krzyżyk z okazji chrztu jest jednym z najgorszych. 

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Podarowanie krzyżyka na chrzest to jedna z najgorszych decyzji, jeśli rodzina wierzy w zabobony

Asia czuła się jakby w tamtym momencie zawiodła. Starała się wybrać jak najlepszy prezent, a on po prostu został odrzucony. Choć każdy katolik powinien przestrzegać przykazań, np. "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną", w rzeczywistości mnóstwo z nich wierzy w zabobony. Jeden z nich, dotyczy prezentów z okazji chrztu, ponieważ to "złożenie na barki dziecka krzyża, które będzie dźwigało całe życie". Choć nigdzie nie zostało to oficjalnie potwierdzone, wiele rodzin skrupulatnie pilnuje, by nic takiego nie znalazło się wśród prezentów. Medalik jest dopuszczalny, ale nie krzyżyk. Ten przykład udowadnia, że zwłaszcza przed tak ważnymi uroczystościami warto podpytać rodziców co będzie odpowiednie, żeby uniknąć takich przykrości i stresujących sytuacji. 

Czy łańcuszek z krzyżykiem to odpowiedni prezent na chrzest?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.