Koniec roku szkolnego 2024. W tym roku wakacje dla uczniów zaczną się wcześniej. Termin przesunięto

Kiedy zaczną się tegoroczne wakacje? Tym razem uczniowie mogą się cieszyć, bo zyskają parę dodatkowych dni wolnych od nauki. A ile konkretnie? I jakie jeszcze okazje do odpoczynku będą w tym roku szkolnym? Sprawdźcie koniecznie nasz harmonogram.

Tegoroczne ferie zimowe już dawno za nami, podobnie jak święta wielkanocne. Jednak to nie oznacza, że uczniowie nie będą już mieli żadnej okazji do odpoczynku. Wręcz przeciwnie. Przed nami bowiem jeszcze sporo przerw od nauki, w tym ta największa i najbardziej wyczekiwana - wakacje. A co więcej, zacznie się ona nieco wcześniej niż dotychczas. A kiedy konkretnie? Zobaczcie sami.

Zobacz wideo Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie będą mieli wcześniej wakacje 

Jako pierwsi będą mieli zakończenie roku uczniowie z ostatnich klas szkół ponadpodstawowych - liceów, techników i szkół branżowych II stopnia. Odbędzie się ono w piątek, 26 kwietnia 2024 roku. Później zaczną się już egzaminy, A co z młodszymi uczniami? Dzieci ze szkół podstawowych oraz młodszych klas szkół ponadpodstawowych będą miały zakończenie obecnego roku szkolnego dwa dni wcześniej niż dotychczas, czyli w piątek 21 czerwca. To oznacza, że również wakacje będą o te dwa dni dłuższe. A to nie wszystko - sama przerwa letnia również skończy się o dzień później, bo 1 września. Wszystko przez to, że ten dzień wypada w niedzielę, i rozpoczęcie nowego roku odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2024 roku. To oznacza, że uczniowie będą mieli w sumie trzy dodatkowe dni wakacji. 

Harmonogram roku szkolnego 2023/2024. Będzie jeszcze kilka okazji do odpoczynku

Poza wakacjami na uczniów czeka jeszcze kilka innych przerw od nauki. Jakich? Przede wszystkim majówka - w 2024 roku odbędzie się w terminie 1 - 5 maja (środa - niedziela). Przy czym o tym, że w czwartek 2 maja jest wolne, decyduje dyrekcja danej szkoły. Kolejną przerwą od nauki jest długi weekend na Boże Ciało. Tym razem wypada nieco wcześniej, bo w czwartek 30 maja i potrwa do niedzieli, 2 czerwca. Oczywiście piątek, 31 maja jest wolny jedynie za zgodą dyrekcji szkoły, podobnie jak było w przypadku majówki. A to nie wszystko - młodsi uczniowie zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych będą mieli również wolne w czasie egzaminów:

  • egzamin ósmoklasisty - 14 - 16 maja (wtorek - czwartek) - wolne dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych,
  • matury podstawowe - 7 - 9 maja (wtorek - czwartek) - wolne dla uczniów młodszych klas szkół średnich.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.