Niemal każdy się poddaje. Znalezienie 2 kotów na tej iluzji optycznej nie jest proste

Pokazy magii czy iluzje optyczne to jedna z ulubionych rozrywek dla ludzi w każdym wieku. Ten obrazek z pozoru wydaje się nudny i banalny, ale okazuje się, że znalezienie 2 kotów w 7 sekund wydaje się niemal niemożliwe. Udaje się tylko nielicznym.
Zobacz wideo Gigantyczne bańki mydlane, a może twister domowej roboty? Odciągnij dziecko od komputera

Iluzjoniści od lat wzbudzają zachwyt i zdziwienie nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci. Ich sztuczki, stają się prawdziwymi pokazami magii. Wyobraźnia szaleje, a my, patrząc na to wszystko nie umiemy rozgryźć jak to się do końca dzieje. Magiczne pokazy cieszą się sporym zainteresowaniem - to nie tylko atrakcja w dużych turystycznych miastach, ale również opcja, którą można wykupić na wesela, imprezy, urodziny czy inne okazje. 

Iluzja optyczna z kotami niemal wszystkim sprawia problem

Nie inaczej jest z obrazkami, które z pozoru są banalnie proste. Z zagadkami do rozszyfrowania powinny poradzić sobie nawet kilkuletnie dzieci, jednak im dłużej przyglądamy się ilustracji, tym bardziej nasz wzrok płata nam figle. Iluzje optyczne cieszą się popularnością wśród członków rodziny w każdym wieku i potrafią zaangażować do zabawy nawet tych najbardziej odpornych. To także źródło wiedzy i inspiracji. Dorośli i dzieci w każdym wieku, mają szansę dzięki nim rozwijać i ćwiczyć swoją spostrzegawczość, koncentrację, cierpliwość i kreatywność. 

Niemal każdy się poddaje. Znalezienie 2 kotów na tej iluzji optycznej nie jest prosteNiemal każdy się poddaje. Znalezienie 2 kotów na tej iluzji optycznej nie jest proste screen Facebook

Zadanie jest proste, popatrz na obrazek i znajdź dwa koty w 7 sekund

Patrząc na tę zagadkę widzimy raczej mało interesujący obrazek dwóch dam siedzących przy stoliku. Kobiety są w średnim wieku, ubrane dość wytwornie, jedzą, rozmawiają - jednym słowem przyjemnie spędzają czas. Ale mało kto potrafi zauważyć na tym obrazku dwa koty, mając do dyspozycji jedynie 7 sekund. Większości udaje się w okamgnieniu dostrzec kota numer jeden - nie jest to zbyt trudne, ponieważ siedzi pod krzesłem, z lewej strony stołu. Problemem okazuje się drugi kot. 7 sekund mija niepostrzeżenie, i tylko nielicznym udaje się zorientować, że drugi kot także znajduje się z lewej strony ilustracji. Udało wam się dostrzec? Jeśli nie to uwaga, zdradzamy tajemnicę - kot numer dwa grzecznie siedzi na głowie damy z lewej strony, imitując nieco czepek lub mały kapelusz. 

Czy twoje dziecko lubi rozwiązywać zagadki?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.