"Teściowa próbuje wymusić, bym zmieniła dziecku imię. Wymieniła własne propozycje"

"Wybranie imienia zajęło nam całą wieczność" - pisze ciężarna w szczerym wpisie na portalu Reddit, przyznając, że kiedy rodzice męża dowiedzieli się o imieniu swojego przyszłego wnuka, to aż zamilkli. Później teściowa pokazała swojego pazury, sugerując, że to ona jest pokrzywdzona, a nie jej syn z żoną.

Wybór imienia dla dziecka to trudna i odpowiedzialna decyzja, a jednocześnie mogąca dawać wiele radości i satysfakcji. Jedni decydują się, aby nazwać tak, jak im się podoba, a inni chcą, aby imię nawiązywało do ważnej osoby z rodziny więc przeglądają drzewa genealogiczne. Są też tacy, którzy sprawdzają znaczenie danego imienia i jeśli naprawdę im się podoba, to nie wahają się i od razu informują o swojej decyzji.

Ci rodzice, którzy obwieścili swojej rodzinie plany związane z imieniem, szybko pożałowali tak śmiałego kroku. Gdyby wcześniej wiedzieli, z pewnością zdradziliby imię córki dopiero po porodzie. Niestety, teraz jest już za późno, a to, co przecierpieli, na szczęście nie ma już znaczenia. Przy kolejnej ciąży z pewnością nie popełnią tego błędu. 

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Teściowa skrytykowała propozycję imienia dla wnuka i nagle wybuchła

Teściowej się nie wybiera, jednak na szczęście można wybrać sobie męża, który jest zdecydowany na rozwód z mamusią. I choć często jeszcze przed ślubem wydaje się, że mama przyszłego męża jest dobra i ugodowa, to czasami rzeczywistość płata figle. Boleśnie przekonała się o tym pewna ciężarna, która opowiedziała sytuacje związaną z teściową na portalu Reddit. Kiedy kobieta wraz z mężem opowiedziała w domu, jakie imię planuje nadać swojemu dziecku, to rodzice mocno się przerazili. "Moi teściowie milczeli przez chwilę, po czym zapytali, czy rozważaliśmy inne opcje. Po czasie przypomniałam sobie rodzinną historię. Imię Shawn nosił mąż mojej 17-letniej szwagierki Ashley, który bardzo długo ją dręczył" - napisała ciężarna, która odpowiedziała teściom w następujący sposób i tym samym chciała zakończyć temat: 

Wybranie imienia zajęło nam całą wieczność. Shawn jest jedyną osobą, co do której możemy się zgodzić.

Imię dla dziecka zostało wybrane po złości?

Teściowa nie dawała jednak za wygraną i kilkukrotnie próbowała interweniować u swojego syna, aby ten porozmawiał z żoną i wspólnymi siłami zmienili decyzję. Jakby tego było mało, matka próbowała manipulować i mówiła, że wszystko co jej syn robi z żoną jest jakby złośliwe. 

To po złości

- sugerowała. Młode małżeństwo postanowił jednak nie ulegać namowom rodziców i zostało przy swoim imieniu. Jakby tego było mało, przekazali rodzicom, że mieli pojęcia, że to imię wzbudzi w nich aż tak negatywne emocje i gdyby wiedzieli z pewnością poczekali by do porodu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.