Dni wolne od szkoły 2024/25. W czerwcu uczniów czeka zaskoczenie. Boże Ciało ze zmienionym terminem

Dni wolne od szkoły 2024/25 to jeden z ulubionych tematów wszystkich uczniów, niekoniecznie ich rodziców. Przed dzieci i młodzieżą wyjątkowo długa majówka, ale to nie koniec wolnego od szkoły. W maju czeka ich jeszcze jeden długi weekend, a wszystko dlatego, że Boże Ciało wypada ze zmienionym terminem.

Dni wolne od szkoły 2024/25 to nie tylko ferie, wakacje i święta. W ciągu roku szkolnego jest naprawdę sporo okazji do odpoczynku i naładowania baterii. Dopiero co zakończyła się wyjątkowo długa przerwa wiosenna, a na kolejne wolne trzeba poczekać mniej niż miesiąc. Maj przyniesie prawdziwą kumulację dni wilgnych, za to w czerwcu nie będzie żadnego "gratisowego" dnia bez szkoły.

Zobacz wideo Wiceministerka edukacji narodowej, Katarzyna Lubnauer, w ogniu pytań. Zaleciła edukację seksualną Dudzie!

Dni wolne od szkoły 2024/25 – Boże Ciało ze zmienionym terminem

Dni wolne od szkoły 2024/25 to przede wszystkim upragnione długie weekendy. I chociaż kwiecień zapowiada się bez żadnych rewelacji i dodatkowego czasu wolnego od nauki, to maj – przychodzi z prawdziwą kumulacją. Dni wolnych od nauki będzie aż 19. Wszyscy uczniowie standardowo zaczynają od majówki, która potrwa od środy (1 maja) do piątku (3 maja) - jednak do szkół wrócą dopiero w kolejnym tygodniu, w poniedziałek 6 maja, jednak też nie na długo.

Mowa oczywiście o egzaminach - maturze i teście ósmoklasisty - które to są zaplanowane na maj. Odbywać się będą w następujących terminach.

  • 7-9 maja - matury podstawowe (uczniowie z niższych klas średnich mają wolne);
  • 14-16 maja - egzamin ósmoklasisty (uczniowie z niższych klas szkoły podstawowej mają wolne).

Wielkim zaskoczeniem jest także przypadające na ostatni czwartek maja Boże Ciało. Jego termin jest ruchomy i zależny od Wielkanocy, toteż samo święto, zamiast w czerwcu – będziemy celebrować jeszcze w maju. W 2024 roku Boże Ciało obchodzimy 30 maja, w czwartek. Dobrych informacji jednak to nie koniec, bo okazuje się, że dla uczniów w ramach tzw. dni dyrektorskich również i piątek po Bożym Ciele jest dniem wolnym. Do szkoły wrócą dopiero w czerwcu.

Czerwiec bez dni wolnych. Kiedy wakacje 2024?

Czerwiec, ku rozczarowaniu wielu uczniów, to miesiąc, w którym nie ma żadnego dodatkowego dnia wolnego. Dzieci i młodzież szkolna przez prawie trzy tygodnie będą chodzić do szkoły, odliczając dni do wakacji. Rok szkolny zakończą dopiero 22 czerwca 2024 roku. Rozpoczną oni dwumiesięczny okres wakacji, który potrwa do końca sierpnia. Nowy rok szkolny rozpocznie się dopiero 2 września 2024 roku. Dni wolnych w nowym roku szkolnym również będzie całkiem sporo. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.