Nietypowa atrakcja na komunii. Rodzice zamówili dziecku piniatę z krzyżem i hostią

Komunie coraz bliżej, a wielu rodziców staje na rzęsach, aby zapewnić swoim dzieciom dodatkowe atrakcje. Jeden z pomysłów może jednak budzić kontrowersje. Chodzi o piniaty z hostią i krzyżem.

Komunie zbliżają się wielkimi krokami. Zgodnie z tradycją dzieci przystąpią do sakramentu już w maju. Przygotowują się jednak do niego od wielu miesięcy, ucząc się formuły spowiedzi, powtarzając modlitwy i biorąc udział w próbach. Pewne obowiązki spoczywały również na barkach rodziców. To właśnie oni muszą kupić dziecku strój i wyprawić uroczysty obiad dla rodziny i bliskich. Niegdyś były to zwykle skromne posiłki serwowane w domowym zaciszu, a dziś większość osób wynajmuje sale w restauracjach lub hotelach.

Pierwsza komunia - atrakcje potrafią zaskoczyć

Przyjęło się, że w tym wyjątkowym dniu goście wręczają dziecku prezenty lub koperty z pieniędzmi. Bywa jednak, że rodzice organizują dodatkowe atrakcje np. rezerwują fotobudkę, wynajmują dmuchane zamki albo organizują przejażdżki quadami. Na niektórych uroczystościach można zobaczyć także piniaty. Piniata to ludowy zwyczaj w krajach latynoskich osadzony w tradycji bożonarodzeniowej. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej przeważnie słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. Z czasem jednak zwyczaj zaczął rozpowszechniać się również w innych krajach, a szczególną popularność zyskuje wśród dzieci. Piniaty widuje się często na innych rodzinnych uroczystościach np. na urodzinach, a obecnie można zakupić je w przeróżnych kształtach i kolorach. Okazuje się jednak, że niektórzy postanowili produkować także komunijny wariant.

Zobacz wideo Jak podnosić i nosić dziecko, wózek lub nosidełko

Atrakcja budzi kontrowersje

Na profilu na TikToku @swetty.party2 twórczyni piniat chętnie pokazuje swoje dzieła. Miała również komunijne zamówienia. Filmik, na którym widać białą piniatę z krzyżem i hostią okazał się prawdziwym hitem TikToka, bo zyskał prawie dwa miliony wyświetleń. Należy zaznaczyć, że podobne atrakcje widywano także w Polsce, co opisywaliśmy w jednym z artykułów. Piniata z hostią wzbudziła wówczas mieszane uczucia w internautach. Niektórzy uważali, że nie powinno się uderza kijkiem w krzyż, ponieważ taki gest uznali za brak szacunku wobec symboli religijnych. Z kolei inni upierali się, że to tylko zabawa.

Czy piniata z hostią to dobra atrakcja na komunię?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.