Czy dzieci idą dzisiaj do szkoły? Ferie wielkanocne zostały wydłużone

Czy dzieci idą dziś do szkoły? Czy wtorek po świętach wielkanocnych to dzień wolny dla wszystkich uczniów? I chociaż po minionym weekendzie zostało już tylko wspomnienie i we wtorkowy ranek wielu ruszyło już do pracy i innych swoich obowiązków, to młodzież szkolna, decyzją MEN, otrzymała dziś dodatkowy dzień bez nauki i szkolnych obowiązków. Mają wolne.

Czy dzieci idą dzisiaj do szkoły? Okazuje się, że do wielu rodziców nie dotarła informacja o dodatkowym dniu wolnym dla uczniów, który przypada we wtorek, tuż po świętach. Ferie wielkanocne zostały dla nich wydłużone, a w szkole ławy wrócą dopiero jutro. Jednak to nie jedyne dodatkowe dni bez nauki i innych szkolnych obowiązków, bo tych do końca roku szkolnego będzie cała masa. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo "Rośnie nam pokolenie fajtłap". Czy przedmioty techniczne, takie jak ZTP, powinny wrócić do szkół?

Czy dzieci idą dzisiaj do szkoły? Ferie dla nich trwają znacznie dłużej

Dni wolne od szkoły 2024 roku, ciekawią wiele osób. W harmonogramie roku szkolnego 2023/24, który został opublikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące wolnego od nauki dla uczniów. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak co roku, mogą liczyć na kilka "gratisowych" dni wolnych od zajęć dydaktycznych. Jednym z nich jest właśnie wtorek po świętach wielkanocnych. Chociaż wielu wtedy wraca normalnie do pracy – uczniowie i dzieci zostają w domu, mają wolne od szkoły.

Ich ferie wielkanocne zostały wydłużone o jeden dzień. Wiosenna przerwa świąteczna (w związku z Wielkanocą) trwa od 28 marca (czwartek) do 2 kwietnia (wtorek) włącznie. Oznacza to, że po Wielkanocy uczniowie wracają do szkolnych ław dopiero w środę 3 kwietnia.

Jednak to nie jedyne wolne, na jakie mogą liczyć, bo tych będzie jeszcze całkiem sporo.

Dni wolne od szkoły. Kumulacja w maju

Dni wolne od szkoły 2023/24 to nie tylko święta i weekendy. Okazuje się, że w roku szkolnym zostało zaplanowanych całkiem sporo przerw od nauki. W drugiej połowie roku szkolnego 2023/2024 wolne od nauki są następujące dni:

  • 1 maja – Święto Państwowe (środa);
  • 2 maja – Dzień Flagi, dzień wolny dla uczniów w ramach tzw. dni dyrektorskich;
  • 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja (piątek).

Jednak to nie wszystko, bo z racji zaplanowanych egzaminów – również mogą oni liczyć na dodatkowe wolne. Mowa o:

  • 7-9 maja – matury podstawowe (uczniowie z niższych klas średnich mają wolne);
  • 14-16 maja – egzamin ósmoklasisty (uczniowie z niższych klas szkoły podstawowej mają wolne).

Kolejna dobrą wieścią jest fakt, że końcówka maja przyniesie kolejny długi weekend. 30 maja, czyli czwartek to dzień wolny od szkoły i pracy z uwagi na święto kościelne: Boże Ciało.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.