Nagranie prababci z prawnuczką wyraża więcej niż tysiąc słów. "Zdążyły się poznać"

"Aż się popłakałam, moja babcia nie doczekała się prawnuka, a tak na niego czekała", Jedno życie się prawie kończy, a drugie dopiero zaczyna" - komentują internautki i nie kryją, że nagranie sprawia, że ciężko opanować łzy.
Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o trudnych rozmowach z nastoletnią córką. "Jesteśmy uprzywilejowani. Nie ma u nas tabu"

Ten krótki filmik niesie się po sieci i wciąż zdobywa coraz większą popularność. Wszystko za sprawą więzi pokoleniowej, która łączy tę małą dziewczynkę ze swoją prababcią. Ci, którzy mieli okazję go obejrzeć, są niemal jednogłośni, to urocze wideo wyciska łzy i powoduje wzruszenie. Mówi się, że rodzina to siła, i rzeczywiście nie trzeba większego potwierdzenia na te słowa

Filmik z prababcią i prawnuczką podbija serca widzów

Podobno miłości do wnuków i prawnuków nie można porównać z niczym innym. Można opowiadać o niej bez końca, potwierdzając ją przykładami z życia. Babcie i prababcie dla swoich wnuków i prawnuków są w stanie poświęcić niemal wszystko. To przykład miłości i więzi wyraża więcej nić tysiąc słów. Filmik opublikowany na TikToku pokazuje to w przepiękny i wzruszający sposób. Prababcia leżąca na łóżku i przytulająca swoją małą prawnuczkę rozczula społeczność na całym świecie. 

"Aż łzy mi poleciały, też bym chciała tak swoją babcię jeszcze ten jedyny raz przytulić"

Zdaniem badaczy, którzy przeprowadzali badania pod kątem zachowania mózgów starszych kobiet i ich więzi z wnukami, babcie są nastawione na odczuwanie emocji, które czują ich wnuki. 

Naukowcy tłumaczą również, że niezwykła więź między babcią a wnukiem jest normalna. Człowiek jest z natury istotą stadną, a w stadach matki otrzymują pomoc w opiece nad swoim potomstwem od starszych członków wspólnoty.

- czytamy w serwisie mjakmama24.pl

Słowa i komentarze internautów zdają się to wszystko potwierdzać. Ci, których rodzice lub dziadkowie nie dotrwali, by poznać swoje wnuki i prawnuki wyrażają wielki smutek, żal i tęsknotę za własnymi dziadkami - relacje z nimi były wyjątkowe, a wspomnienia warte są więcej niż cokolwiek innego na świecie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.