"Najpiękniejsza dziewczynka świata" za kilka dni obchodzi urodziny. Jak dzisiaj wygląda?

Miała 6 lat, gdy mówił o niej niemal cały świat. Media rozpisywały się o jej wyjątkowej urodzie. Jej kariera nabierała rozpędu i nie zniszczył tego nawet skandal wywołany przez kontrowersyjną okładkę dla magazynu "Vouge". Jak Thylane Blondeau wygląda dzisiaj?

Thylane Blondeau urodziła się 5 kwietnia 2001 roku we Francji. Jej mamą jest słynna prezenterka telewizyjna Véronika Loubry, a tatą piłkarz Patrick Blondeau. Miała zaledwie 6 lat, gdy została okrzyknięta "najpiękniejszą dziewczynką świata". Pisały o niej media na całym świecie, nikt jednak nie miał pojęcia, że zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 

Zaczęła karierę modelki bardzo wcześnie, nie obeszło się bez skandalu

Miała 4 lata, gdy rozpoczęła się jej przygoda z modelingiem. Pozowała wtedy dla cenionego projektanta mody, Jean-Paula Gaultiera, w czasie Paris Fashion Week. Dwa lata później została nazwana "najpiękniejszą dziewczynką świata". Nie zawsze jednak mówiono o niej dobrze. Gdy miała 10 lat jej sesja zdjęciową na okładkę dla magazynu "Vogue" odbiła się szerokim skandalem. Przedstawiono ją wówczas, jako dojrzałą kobietę, a jej szyję zdobiła biżuteria o wartości ok. 3 mln euro.

 

Skandal z okładką dla "Vouga" jej nie zaszkodził, wręcz przeciwnie

Fala krytyki zalała matkę Thylane i zarzucono jej sprzedawanie wizerunku własnego dziecka, a pracownikom "Vouga" zostali oskarżeni o seksualizację dziecka. Mimo wszystko kariera dziewczynki nabrała rozpędu,  a jej sukcesy odnotowywane są do dzisiaj. Pojawia się na okładkach magazynów oraz pozuje do zdjęć dla sławnych projektantów. Najważniejsze dla niej jest jednak jej zdrowie. W 2021 roku podzieliła się w swoich mediach społecznościowych wiadomościami o swojej chorobie - musiała poddać się operacji usunięcia torbieli jajnika. 3 miesiące później zdiagnozowano u niej kolejną cystę na jajniku. Kolejna operacja zakończyła się sukcesem. 

 
Naprawdę myślałam, że zwariowałam, że tak długo narzekałam na brzuch. Każdy ból, nawet ten najmniejszy, może ukryć coś o wiele ważniejszego.

Od tamtej pory nie lekceważy nigdy żadnych swoich dolegliwości. Za kilka dni kończy 23 lata i regularnie apeluje do innych kobiet, o to by dbały o siebie, a swoje zdrowie stawiały na pierwszym miejscu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.