Michał Probierz ma kilkuletniego syna. Nadał mu germańskie imię. Dziś uchodzi za rzadkie

Michał Probierz to postać ze świata sportu, którą fanom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać. To właśnie on przejął 20 września reprezentację Polski po Fernando Santosie. Nieoficjalnie mówi się, że nowy selekcjoner to jedna z najbarwniejszych postaci w tym środowisku. A jaki jest prywatnie? Michał Probierz ma dwóch dorosłych synów z pierwszego małżeństwa. Z drugiego związku ma również syna, który otrzymał wyjątkowe i piękne imię.

Michał Probierz jest ojcem trójki pociech. Z pierwszego małżeństwa ma dwóch już dziś dorosłych synów, ale jest również ojcem kilkuletniego szkraba. Jakie imię dla niego wybrał? Mowa oczywiście o imieniu Henryk. Wywodzi się ono od germańskiego słowa oznaczającego "potężny", "możny" lub "bogaty". W 2023 roku nadano je 880 razy. Czy to będzie nowy hit wśród imion męskich?

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Henryk – dziś uchodzi za rzadkie, ale wielu wróży mu ogromną popularność

Henryk to imię, które jeszcze nie tak dawno nie cieszyło się zbyt dużo popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców. Uważali je za staromodne i typowo "dziadkowe", ale jak się okazuje, historia, właściwie moda kołem się toczy i imię to znów wraca na salony.

W 2023 roku nadano je aż 880 razy, co w porównaniu np. z rokiem 2010, kiedy nazwano tak zaledwie 56 chłopców, jest naprawdę dużym wzrostem.

Samo imię pochodzi z języka germańskiego i oznacza mężczyznę, który jest "potężny", "możny" lub "bogaty". Jednak to nie jedyne tłumaczenie, bo zdaniem niektórych językoznawców, imię Henryk również oznacza "władcę ludu". Nosi je wielu sławnych ludzi, w tym król Anglii Henryk VIII, który zasłynął z niezwykle szokujących czynów. Imię Henryk jest bardzo popularne w wielu krajach, w tym w Polsce. Przykłady osób, które imię to otrzymali:

  • Henryk Dobrzański - major, dowódców partyzancki w czasie II wojny światowej, pseudonim 'Hubal',
  • Henryk Jabłoński - polski polityk, profesor,
  • Henryk Kocój - polski historyk,
  • Henryk Koczara - polski generał,
  • Henryk Makower - polski lekarz, mikrobiolog,
  • Henryk Miłoszewicz - polski piłkarz.

Henryk – wyjątkowe imię i barwne znaczenie. Kiedy ma imieniny?

Imię Henryk kojarzy się z osobą, która jest silna, zdeterminowana i niezwykle pracowita. "Jest to również imię, które jest związane z poczuciem humoru i zabawą. Henryk to imię, które jest bardzo lubiane i szanowane przez wielu ludzi" – podaje portal jakiemie.pl.

A co ze zdrobnieniem? Tych jest kilka i są naprawdę urocze. Przykłady to: Hani, Haniś, Heniaszek, Heniek, Henio, Heniu, Heniuchna, Heniulek, Heniuszek, Heniuszka, Heniutek, Heniuś, Henka, Henry, Henryczek, Henryś, Heńko.

Henryk imieniny obchodzi 19 stycznia, 23 stycznia, 27 stycznia, 19 lutego, 2 marca, 16 marca, 10 kwietnia, 10 czerwca, 13 lipca, 15 lipca i 2 września.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.