Wybrała oryginalne imię dla dziecka, potem dowiedziała się, kto jeszcze je nosił. "Stygmatyzacja na całe życie"

Czy wybrane imię dla dziecka może w przyszłości być przyczyną problemów i kłopotów? Zapewne tak, jeśli będzie miało dość negatywny wydźwięk. Z reguły nie nadaje się imion ośmieszających, czy obraźliwych, ale także o mało pozytywnych skojarzeniach. Jednak nie zawsze są one tak oczywiste. Pewna mama stanęła przed dylematem, czy zmienić imię córce, bo jak się okazało, to samo nosi pewna gwiazda filmów dla dorosłych, o czym kobieta dowiedziała się zupełnym przypadkiem.

"Długo szukaliśmy imienia dla córeczki. Stawialiśmy na oryginalność i ponadczasowość, jednak nie mieliśmy wiedzy, że to samo imię nosi pewna gwiazda filmów o tematyce dla dorosłych. Jak się dowiedziałam? Zupełnym przypadkiem, a teraz każdego dnia myślę, czy nie lepiej będzie, jak zmienię dziecku imię" - napisała na portalu Reddit mama dziewczynki. Historia została opisana przez "The Mirror". Co było dalej?

Zobacz wideo Anna-Maria Sieklucka zdradziła, dlaczego ma dwuczłonowe imię. Problematyczne

Nadała dziecku imię, które okazało się być problemem. "Czy mam je zmienić?"

Pewna kobieta podzieliła się w sieci swoją historią, o tym, jak przypadkowo nazwała swoją córkę imieniem, które nosi pewna gwiazda filmów dla dorosłych. I chociaż absolutnie nie ma nic przeciwko temu, czym się ona trudni, a samo imię jej się podoba, to teraz intensywnie myśli nad jego zmianą.

"Po miesiącach zastanawiania się nad odpowiednim imieniem dla dziecka, w końcu znaleźliśmy imię, które oboje kochamy i nam się podoba. Nazwaliśmy naszą córeczkę Evelina Juliet. Potem chciałam dowiedzieć się, kto jeszcze to imię nosi i po wpisaniu w wyszukiwarkę wyskoczyły mi strony z samymi filmami dla dorosłych. Tak ma na imię jedna z tych gwiazd. Teraz nie wiem, co zrobić? Zapomnieć o sprawie, czy może zmienić imię dziecku?" - napisała w anonimowym poście kobieta.

Matka dziewczynki martwi się, że imię może być źle odbierane i kojarzone. "Oczywiście nie wszyscy sprawdzają imiona na stronach dla dorosłych, ale jeśli jakiś kolega w szkole to zrobi i potem będzie się z niej śmiać? Serce mi pęknie" – dodała. Kobieta nie chce, by imię jej dziecka kojarzone było z gwiazdą filmów dla dorosłych, ale z drugiej strony samo imię tak bardzo jej się podoba, że nie chce jego zmiany.  "Co mam robić?" - pyta zdezorientowana matka.

Rady internautów. "Jako młody chłopak oglądałem te filmy i znam wszystkie imiona"

"Czy powinniśmy i znaleźć nowe drugie imię dla Eveliny? Zastanawialiśmy się nad Evelina Juliane, ale jest trochę za długie i brzmi trochę za bardzo poetycko" – napisała przejęta mama. "Nie chcę, aby moje dziecko było prześladowane i zawstydzane, jeśli w przyszłości ktoś tak jak ja, wyszuka jej imię w sieci" – dodała. Pod jej anonimowym postem pojawiła się masa komentarzy, w których internauci radzą, co ma zrobić. Oczywiście wielu z nich sugeruje zapomnieć o całej sprawie, ponieważ mało kto, sprawdza informacje w ten sposób. "Chodzi mi o to, jakie są szanse, że ktoś wygoogluje tylko imię i drugie imię twojego dziecka? Gdyby to było imię i nazwisko, byłby to znacznie większy problem" – napisał jeden z mężczyzn. Inny użytkownik dodał: "Daj jej pięć lat, a jej filmy i imię zostaną zapomniane, tak, jak i ona".

Z drugiej strony pojawiły się także głosy, że dla "bezpieczeństwa" lepiej faktycznie to imię zmienić. "Jako młody chłopak oglądałem te filmy i znam wszystkie imiona tych kobiet, więc prawdopodobnie zmieniłbym je dla jej dobra. To stygmatyzacja na całe życie" – dodano w komentarzu.

Co zrobilibyście na miejscu tej mamy?

Źródło: "The Mirror".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.