Dali dziewczynce litewskie imię. Poza córką discopolowca nikt w Polsce jeszcze nie nazwał tak dziecka

Nie od dziś wiadomo, że muzycy i inni celebryci wiodą prym w nadawaniu dzieciom oryginalnych imion. Dobrym przykładem jest lider zespołu discopolowego Mr. Sebii, który wybrał dla córeczki naprawdę nietypowe imię. Co więcej, do tej pory nie było ono w Polsce nadane żadnemu dziecku.

Wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja dla rodziców. Inspiracji szukają w różnych źródłach - religii, popkulturze, historii, językach obcych czy rankingach popularności. Imię, które nadał córeczce Sebastian Zys, zdecydowanie jest na samym końcu owego rankingu popularności, a to dlatego, że poza nim nikt nie wybrał takiego imienia dla dziecka. I nic dziwnego - jest litewskie i raczej w Polsce nieznane. A co to za imię? Sprawdźcie sami.

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność

Sebastian Zys nadał córeczce oryginalne imię. Żadna inna kobieta w Polsce go nie nosi

Córeczka Sebastiana Zysa przyszła na świat 14 października 2023 roku i dostała bardzo oryginalne imię - Ajuna. Jak podaje serwis News.Pudelek.pl, muzyk na Instagramie wyjaśnił, też, co ono oznacza. "Ajuna to litewskie imię. Znaczenie imienia: Ajuna bardzo kocha rodzinę, lubi zarówno przyjmować gości, jak i chodzić na spotkania towarzyskie, ma silny głos, dlatego realizuje swoje zamiłowania do przewodzenia innym. Doskonale przystosowuje się do sytuacji nawet najbardziej szokujących. Ajuna jest osobą zdecydowaną. Imieniny obchodzi VIII 28" - napisał w poście.

 

W jednym z wywiadów dodał też, skąd pomysł na takie imię. - Moja córeczka jest pierwszą Ajuną w Polsce. To imię przyśniło się mojej żonie. Miała jeszcze dwie inne propozycje, ale razem ustaliliśmy, że nasza pociecha otrzyma na imię Ajuna. Mam nadzieję, że mała odziedziczy muzyczny talent po mnie - wyjaśnił Sebastian Zys.

Lider zespołu Mr. Sebii ma w sumie pięcioro dzieci. Syn również ma oryginalne imię

Poza obecnie półroczną Ajuną Sebastian Zys ma jeszcze czworo starszych dzieci - trzy dziewczynki i chłopca. Starsze córki muzyka, jak podaje Świat Gwiazd.pl, nazywają się - Oliwia, Amelia i Amanda. Z kolei chłopiec, urodzony w 2019 roku, dostał bardzo oryginalne imię, podobnie jak jego najmłodsza siostra. - W Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi akt urodzenia oficjalnie wprowadził nazwę Sebi jako drugie imię. Zjawisko polega na tym, że chłopiec jest jedynym dzieckiem w Polsce, które nazywa się Sebi. Dzidziuś to właśnie Seweryn Sebi Zys - mówił wówczas z dumą muzyk. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.