Znaleźli sposób, by zachęcić kobiety do rodzenia dzieci. W tym kraju płacą za to 300 tys. zł

"Chiny to jeden z najważniejszych krajów na świecie. W ostatnich latach ich wzrost gospodarczy miał ogromny wpływ na globalną gospodarkę. Niektóre z konsekwencji mogących wystąpić w wyniku chińskiej depopulacji przełożą się na wiele państw świata" - apelują eksperci z serwisu Forsal.

"W okresie od stycznia do listopada urodziło się w Polsce 253,3 tys. dzieci. Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy wyniosła w listopadzie 275,4 tys." - taką informację opublikował na początku roku GUS. Spadek urodzeń jest obserwowany w Polsce od 2017 roku i nie zanosi się na to, by było lepiej. O kryzysie demograficznym mówi się jednak nie tylko w Polsce. Mimo, że Koreę Południową zamieszkuje ponad 51 milionów ludzi, obecnie ten kraj zmaga się z najniższym wskaźnikiem urodzeń na świecie. Te liczby mogą mieć znaczny wpływ na to, co będzie działo się na całym świecie.

Korea Południowa zmaga się z najniższym wskaźnikiem dzietności. Nie tylko rząd szuka rozwiązań

2 lata temu, w 2022 roku w Korei Południowej padł rekord dotyczący współczynnika dzietności. Tak źle jeszcze nigdy nie było, dlatego nie tylko władze, ale sami przedstawiciele różnych firm starają się zachęcić mieszkańców do powiększania swoich rodzin. Jedna z firm, która mieści się w Korei Południowej i zajmuje się branżą budowlaną wpadła na pomysł i zaproponowała swoim pracownikom dodatkowe pieniądze, jeśli ci zdecydują się na posiadanie dziecka. Kwota, jaką proponują to 100 milionów wonów, czyli inaczej 300 tysięcy polskich złotych - czytamy w serwisie WP Parenting.

Zobacz wideo Stawała na najwyższych stopniach podium, aż w końcu podjęła decyzję o dziecku. "Byłam gotowa już po igrzyskach w Tokio"

Firma zdecydowała się wypłacić premię pracownikom, którym dzieci urodziły się od 2021 roku

"Mam nadzieję, że zostaniemy uznani za firmę, która ma swój udział w zachęcaniu do posiadania potomstwa [...] i martwi się o przyszłość kraju" - powiedział w amerykańskiej stacji CNN Lee Joong-keun, który zarządza południowokoreańską firmą w Seulu. Sama propozycja nie obejmuje wyłącznie kobiet, które pracują w firmie, ale każdego pracownika, który pracuje w tej firmie. Dodatkowo, aby zwiększyć motywację wśród swoich pracowników, pracodawca zapowiedział, że wspomniane premie otrzymają również ci pracownicy, którzy mają dzieci urodzone w latach wcześniejszych - począwszy od 2021 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.