"Potrzebuje 10 tys. zł., żeby zrobić urodziny 5-letniej córce. Tyle kosztuje impreza"

"Chyba nie stać mnie na organizacje wydarzenia w sali zabaw. Potrzebuje 10 tys. zł., żeby zrobić urodziny 5-letniej córce. Tyle kosztuje impreza, a kiedy powiedziałam o tym mężowi to mnie wyśmiał i kazał zapomnieć o tym, co chciałam zorganizować" - pisze w liście do redakcji pani Marlena, która nie spodziewała się, że organizacja urodzin dla dziecka może być tak kosztowna.

Urodziny to dla dzieci wyjątkowy, szczególnie wyczekiwany dzień. To nie tylko symboliczne dmuchanie świeczek na urodzinowym torcie, ale także prezenty, czyli coś, co każde dziecko lubi najbardziej. Dzieciom nie potrzeba wiele, jednak rodzice dokładają wszelkich starań, aby urodziny były jak z bajki. Przygotowują przyjęcia, zamawiają lub pieką tort, kupują prezenty i inwestują w dekoracje. Odpowiednio wcześniej zapraszają też gości, którzy dotrzymują dziecku towarzystwa w tym szczególnym dniu. Takie wydarzenie, choć jest przyjemne, to sporo kosztuje. Jedna z matek w szczerym liście do redakcji opisała, jakie koszty musi ponieść, jeśli zdecyduje się na organizację swojej córce wymarzonych urodzin w lokalnej sali zabaw.

Zobacz wideo Czy rodzice pozwalają dzieciom korzystać z telefonów? [SONDA]

Matka załamana organizacją urodzin dla córki. Nie myślała, że wszystko jest aż tak drogie

"Jako mała dziewczynka nigdy nie miałam organizowanych urodzin, bo w moim rodzinnym domu się nie przelewało. Zamiast organizacji wydarzenia, rodzice woleli kupić jedzenie do domu czy puścić mnie na wycieczkę. Teraz kiedy mam już swoje dzieci, chce im dać to, czego ja nigdy nie dostałam od swoich rodziców. Może nie tyle mam do nich pretensje, ile chce, aby nigdy nie czuły się tak jak ja. Postanowiłam sobie, że do momentu, kiedy będą tego chciały, to zawsze zorganizuję im urodziny. Ostatnio orientowałam się, ile musiałabym wydać na urodziny Majki, które wypadają w lipcu. No i zamarzłam, bo wcześniej urodziny zawsze miała w domu.

Urodziny dziecka mogą kosztować fortunę. Ścianka balonowa kosztuje krocie

Chyba nie stać mnie na organizacje wydarzenia w sali zabaw. Potrzebuje 10 tys. zł., żeby zrobić urodziny 5-letniej córce. Tyle kosztuje impreza, a kiedy powiedziałam o tym mężowi to mnie wyśmiał i kazał zapomnieć o tym, co chciałam zorganizować. Za sam bilet dla dziecka do sali zabaw trzeba zapłacić 150 zł. Do tego przekąski, napoje i tort. Jako rodzic, muszę pamiętać też o rodzicach i dla nich również przygotować ciasto i kawę. Ważna jest także dekoracja balona, bo przecież ten trend jest teraz wszędzie. Jednocześnie nie mogę zlekceważyć rodziny więc następnego dnia trzeba zaprosić do domu najbliższych. No i pojawiają się kolejne koszty. Ich suma to prawie 10 tysięcy złotych. Przysięgam, że nie wymyślam! Zastanawiam się tylko, czy rodzice, podobnie jak i ja, też aż tak dogadzają swoim dzieciom?"

Urodziny dla dziecka - jak przygotować?

Organizacja urodzin w domu lub ogrodzie będzie świetnym pomysłem. Wystarczy, że odpowiednio się do tego przygotujesz i zadbasz o potrzeby dzieci. Pamiętaj o przygotowaniu listy gości. Jeśli twoja pociecha chodzi do przedszkola, dowiedz się, jakie panują tam zasady. Być może wypada zaprosić całą grupę przedszkolaków. Wspólnie z dzieckiem przygotujcie zaproszenia i wręczcie je kolegom. Dobrze, gdy będą nawiązywać do motywu przewodniego urodzin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.