Kiedy są Święta Wielkanocne w 2024 r.? Uczniowie dostali od ministerstwa prezent - dodatkowe dni wolne

W jakim terminie wypadają tegoroczne ferie wielkanocne? Wbrew pozorom do świąt nie zostało już wiele czasu. A ile potrwa wiosenna przerwa od szkoły? I kiedy będą najbliższe dni wolne od nauki? Sprawdźcie nasz harmonogram roku szkolnego 2023/2024.

Tegoroczne ferie zimowe już się zakończyły we wszystkich województwach, a uczniowie już szukają kolejnej okazji do dłuższego odpoczynku. Ta na szczęście pojawi się już niebawem. A kiedy konkretnie i ile właściwie dni potrwają ferie wielkanocne? Zobaczcie sami.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Kiedy wypada tegoroczna Wielkanoc? Wiosenna przerwa od nauki już niebawem

Najbliższa dłuższa przerwa od szkoły to ferie wielkanocne, które w tym roku wypadają już pod koniec marca. A ściślej rzecz biorąc, w dniach 28 marca (czwartek) - 2 kwietnia (wtorek) i potrwają w sumie sześć dni. Co ciekawe, wolne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i wtorek po świętach to mały prezent od Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN), bo normalnie wolna jest tylko Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Stąd rodzice młodszych uczniów będą musieli wziąć na te trzy dni urlop bądź w inny sposób zapewnić pociechom opiekę na ten czas. Warto wiedzieć, że niektóre szkoły mogą na wcześniejszą prośbę rodziców w te dni zorganizować dzieciom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jednak nie wszystkie - taka decyzja należy wyłącznie do dyrekcji placówki. Stąd trzeba wcześniej zasięgnąć informacji na ten temat w szkolnym sekretariacie. 

Dni wolne od nauki w rok szkolny 2023/2024. Uczniowie mają sporo okazji do odpoczynku

Poza wspomnianą przerwą wielkanocną na uczniów czeka w tym roku szkolnym więcej okazji do dłuższego odpoczynku. Są to następujące przerwy od nauki:

  • majówka - 1 - 5 maja (środa - niedziela) - 2 maja (czwartek) wolne za decyzją dyrekcji szkoły, 
  • matury podstawowe - 7 - 9 maja (wtorek - czwartek) - wolne dla uczniów młodszych klas szkół średnich,
  • egzamin ósmoklasisty - 14 - 16 maja (wtorek - czwartek) - wolne dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych,
  • długi weekend (Boże Ciało) - 30 maja (czwartek) - 2 czerwca (niedziela) - 31 maja (piątek) wolne za decyzją dyrekcji szkoły,
  • zakończenie roku szkolnego - 21 czerwca (piątek),
  • wakacje - 22 czerwca - 31 sierpnia 2024.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.