Lista obowiązków poporodowych dla mężczyzn podzieliła Internet. "Mój mąż prędzej wręczy pozew rozwodowy"

"Mamy po porodzie nigdy nie powinny mieć poczucia, że ??troszczą się same o siebie lub o nowe dziecko, a bycie dobrym partnerem oznacza przewidywanie jej pragnień i potrzeb, aby czuła się kochana i wspierana. Masz to! I nie zapomnij o przekąskach. zaufaj mi w tej kwestii" - zapewnia kobieta w swoim nagraniu na TikToku.
Zobacz wideo Jak wygląda proces rekonwalescencji po cesarskim cięciu?

To nie tak, że kobiety są stworzone do rodzenia dzieci, a po porodzie potrzebują jedynie kilku godzin odpoczynku i już wracają do pełni sił. To również nie tak, że wracając do domu z noworodkiem nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiego przycisku, włącza im się instynkt macierzyński i dokładnie wiedzą co i kiedy robić. Niestety niektórzy mężczyźni tak właśnie myślą. Tymczasem kobiety również bywają zagubione, nie są pewne co robić, czują się zmęczone i wyczerpane. Coraz więcej świeżo upieczonych mam stara się uświadamiać ojców, że ich pomoc jest nie tylko niezbędna, ale i obowiązkowa.

Kobieta przygotowała listę z "absolutnym minimum", które powinien wykonywać każdy partner dla świeżo upieczonej mamy

Melisa Messer postanowiła podzielić się specjalną listą, którą opublikowała na TikToku. Stworzyła ją specjalnie dla wszystkich mężczyzn, których partnerki właśnie urodziły dziecko, albo właśnie przygotowują się do tego wielkiego wydarzenia. Swoją listę kobieta nazwała "absolutnym minimum" i zawiera ona wszystkie niezbędne rzeczy, jakie partner powinien być gotowy robić dla swojej partnerki po powrocie do domu ze szpitala. Wylicza również, że kobietom brak potrzebnego wsparcia, zainteresowania się i możliwości odpoczynku. Partnerzy zwykle oczekują, że kobieta ze wszystkim sobie poradzi, że wszystko umie i że nic nie sprawia jej żadnych trudności. To błędne przekonanie.

Niektórzy mężczyźni mogą się czuć przytłoczeni ilością obowiązków

Na liście opublikowanej w mediach społecznościowych znalazło się kilka punktów, m.in.: zadbanie o to, by kobieta miała stale butelki z wodą pod ręką. Według Melisy powinny być one z dodatkiem kostek lodu, jednak internautki zapewniają, że wystarczy sama woda. Kolejny punkt to zadbanie o to, by kobieta była zaopatrzona we wszystko, co niezbędne jest jej do rekonwalescencji, jak: podpaski, bielizna, wkładki. Kolejne punkty dotyczą tego, by świeżo upieczony tata również wstawał w nocy, umożliwiał mamie drzemki w ciągu dnia, zabierał dziecko na spacery, wykonywał obowiązki domowe i robił pranie. Melisa tłumaczy, że wsparcie emocjonalne jest najbardziej potrzebną rzeczą, która pomaga kobietom szybciej dojść do siebie. I dodaje, jeszcze jedno: "Mów jej, że jest dobrą mamą, przynajmniej trzy razy dziennie. Możesz czuć się samotny, nie śpiąc w środku nocy, albo będąc tylko z dzieckiem… pamiętaj tylko, żeby ją poklepać po plecach każdego dnia". Te słowa sprawią, że poczuje się kochana, doceniania i wspierana przez najważniejszą osobę w swoim życiu.

Zgadzam się z tą listą. Ja też uważam, że to absolutne minimum i dodałabym do tej listy gotowanie posiłków lub po prostu dostarczanie jedzenia.
Mój mąż prędzej wręczy pozew rozwodowy.
Widzę te listy i od razu czuję wdzięczność.

- piszą internautki pod nagraniem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.