Radosław Sikorski ma dwóch synów. Nazwał ich w wyjątkowy sposób. "Jego imię oznacza serce"

Radosław Sikorski, nowy minister spraw zagranicznych, w 1992 roku poślubił Anne Applebaum - amerykańską dziennikarkę i pisarkę. Para doczekała się dwóch synów, którym nadano wyjątkowe i piękne imiona. Niestety, w sieci trudno znaleźć informacje o tym, w jakim wieku są jego synowie i co robią. Ich życie prywatne owiane jest wielką tajemnicą. Jednak po jednym z ostatnich wystąpień, Sikorski uchylił nieco rąbka tajemnicy i zdradził, że jeden z jego synów służy w amerykańskiej armii.

Radosław Sikorski nigdy nie był zbyt wylewny w mediach jeśli chodzi o jego rodzinę. Wiemy, że jego żoną jest amerykańska dziennikarka i pisarka, Anne Applebaum, z którą doczekał się dwóch synów.  Podczas swojej ostatniej wizyty w Waszyngtonie, Sikorski wystąpił z przemówieniem w Radzie Atlantyckiej (Atlantic Council), gdzie uchylił nieco rąbka tajemnicy jeśli chodzi o bliskich. - Moja żona, jak niektórzy z was wiedzą, jest Amerykanką. Natomiast większość z was może nie wiedzieć, że nasz syn jest amerykańskim żołnierzem - powiedział. Jednak jakie imiona otrzymały dzieci Sikorskiego? Typowo polskie o wyjątkowym znaczeniu. To Aleksander i Tadeusz.

Zobacz wideo Radosław Sikorski: Wśród tych, którzy dostali wizy w Mińsku, byli ci, których zatrzymał wcześniej płot

Radosław Sikorski nadał synom wyjątkowe imiona. To Aleksander i Tadeusz

Radosław Sikorski jest ojcem dwóch synów. Jego dzieci to dorośli już dziś mężczyźni, którzy kroczą swoją własną drogą. Jako, że jego żona, a matka dzieci ma amerykańskie obywatelstwo, to już dziś mniej dziwi fakt, że jeden z ich synów, młodszy Tadeusz, jest żołnierzem w amerykańskiej armii. Zdradził ten fakt sam Radosław Sikorski podczas swojego wystąpienia w Waszyngtonie.

Jednak co wiemy o imionach synów obecnego ministra? Pierworodnym synem Sikorskiego i Applebaum jest Aleksander. Jego imię pochodzi z greki i oznacza "broniącego mężów, troszczącego się o mężów, opiekującego się mężami". "Nosiciele tego imienia są zazwyczaj silnymi, odważnymi i wytrwałymi ludźmi, którzy są gotowi walczyć o swoje przekonania. Mężczyźni o tym imieniu są zazwyczaj spokojni i opanowani, a ich spokój jest często odzwierciedlany w ich wyglądzie" - podaje portal jakiemie.pl. Co ciekawe, jest to jedno z popularniejszych imion nadawanych w Polsce. W 2023 roku otrzymało je aż 5625 chłopców.

Trzy lata po narodzinach pierworodnego syna Sikorskiego - Aleksandra - na świat przyszedł kolejny chłopiec: Tadeusz. To właśnie on służy dziś w armii amerykańskiej, z czego na pewno jego rodzice są dumni. Jego imię, podobnie jak starszego brata, również jest wyjątkowe. Pochodzi jednak z języka semickiego, a wywodzi się od słowa oznaczającego "odważny", "śmiały". Jednak nie jest to jedyne znaczenie, bo jak się okazuje, niektórzy etymolodzy są zdania, że imię Tadeusz pochodzi jeszcze z czasów starożytnego łacińskiego, od imienia Thaddeus. "Jego imię oznacza serce" - czytamy na portalu jakiemie.pl. Czy jest popularne? Nieco mniej niż Aleksander, ale do lamusa również mu daleko. W 2023 roku nadano ja tylko 861 razy.

Radosław Sikorski o wyborze imion dla dzieci. Skąd się wzięły?

Kiedy na świat przyszli synowie Radosława Sikorskiego, wiedział on, że imiona, które dla nich wybiorą wraz z żoną, muszą być typowo polskie, ale też uniwersalne, łatwe w wymowie przez osoby posługujące się językiem angielskim. Jednak to nie koniec, bo jak się okazuje, niegdyś sam polityk zdradził, czemu to właśnie na te, a nie inne imiona postawiono. Pierwszy wybór padł oczywiście na imię Aleksander. - Jego tata ma skłonności militarystyczne, więc skojarzenia z Aleksandrem Macedońskim też były nie bez znaczenia. Na drugie imię - po swoim pradziadku - ma Kazimierz. Natomiast Tadziu, warszawianin, otrzymał imię na cześć Kościuszki, ale także ze względu na skojarzenie z opowiadaniem Tomasza Manna "Śmierć w Wenecji" - opowiadał Radosław Sikorski, cytowany przez portal wiadomości.radiozet.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.