"Imię masz oryginalne"- ginekolog nie krył zachwytu, witając noworodka na świecie

Znany warszawski ginekolog nie mógł się powstrzymać. Imię nowo narodzonego chłopca tak go zachwyciło, że pochwalił się nim ze swoją instagramową społecznością. Rzeczywiście, próżno go szukać na listach tych najbardziej popularnych.

Wojciech Falęcki to ginekolog, którego nie trzeba przedstawiać instagramowej społeczności. Mężczyzna jest aktywny w sieci i często dzieli się z fanami swoją wiedzą, doświadczeniem oraz ciekawymi informacjami. Nie inaczej było ostatnio. Gdy powitał na świecie chłopca i dowiedział się, jak rodzice zamierzają go nazwać. Nie krył wówczas zachwytu. Szybko pochwalił się podniosłym momentem z porodu oraz wyborem imienia przez rodziców dla synka w swoich mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Ginekolog zachwycony włoskim imieniem wybranym dla noworodka

"Witaj na świecie Enzo. Imię masz oryginalne i jak będziesz tak pozytywny, jak twoi rodzice, to o przyszłość się nie martwię" - tymi słowami rozpoczął swój post ginekolog. Do postu zostały dołączone dwa zdjęcia - jedno jeszcze z czasów ciąży, które było zrobione na jednym z badań USG, a drugie zrobione tuż po narodzinach chłopca. Trzeba przyznać, że imię Enzo, jest rzadko wybierane przez polskich rodziców. Internauci przyznali, że jest nietuzinkowe i niszowe. Jest silnie związane z włoskimi korzeniami, a także nosił je słynny włoski kierowca rajdowy oraz założyciel prestiżowej wytwórni samochodów wyścigowych.

 

Co oznacza imię Enzo?

W Polsce imię Enzo nie cieszy się popularnością, wręcz przeciwnie, z danych zawartych w bazie PESEL do stycznia 2024 roku, wynika, że łącznie w Polsce to imię nosi zaledwie 202 mężczyzn. To imię włoskie, choć niektórzy eksperci twierdzą, że ma również swoje korzenie w języku germańskim. Oznacza "władcę domu". Osobom noszącym to imię przypisuje się wyjątkowe zdolności przywódcze, inteligencję, spryt oraz energiczność i niebanalne podejście do życia. Najpopularniejszą osobą noszącą imię Enzo, był urodzony 18 lutego 1898 roku w Modenie włoski kierowca wyścigowy i jednocześnie założyciel wytwórni samochodów wyścigowych i sportowych Enzo Anselmo Ferrari. Popularne jest nie tylko we Włoszech, ale również we Francji i krajach Ameryki Południowej, m.in.: Argentynie i Brazylii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.